23 maja 2017 Dzień II
09.00-19.00 Rejestracja uczestników
10.00 -10.45 Prezentacja i dyskusja: The future of TV. Czy jesteśmy gotowi na nowe trendy?   
Moderator: Natalia Hatalska – Analityk Trendów
Zaproszeni do dyskusji: Frans Willem de Kloet – Prezes Zarządu, UPC
Jakub Bierzyński – Prezes Zarządu, OMD
Michał Kozicki – Prezes Zarządu, HBO
Maciej Maciejowski – Członek Zarządu, TVN
10.45 -12.15 Panel dyskusyjny: Zmiany na rynku telewizji cyfrowej
Moderator: Andrzej Zarębski – Ekspert Rynku Mediów
Zaproszeni do dyskusji: Zbigniew Benbenek – Prezes Zarządu, ZPR
Dariusz Dąbski – Prezes Zarządu, Telewizja Puls
Bartosz Hojka – Prezes Zarządu, Agora
Przemysław Kurczewski – Prezes Zarządu, Emitel
Maciej Maciejowski – Członek Zarządu, TVN
Andrzej Rogowski – Prezes Zarządu, Multimedia Polska
Zygmunt Solorz-Żak – Przewodniczący Rady Nadzorczej, Polkomtel
Maciej Stanecki – Wiceprezes Zarządu, TVP
Jacek Świderski – Prezes Zarządu, Wirtualna Polska
11.30-11.45 Przerwa kawowa, Sala Forum
11.45-11.50 Otwarcie VI Forum Telewizji Lokalnych – Ewa Michalska
11.50-13.00 Panel dyskusyjny: Audiowizualne usługi medialne na żądanie w ofercie lokalnych telewizji kablowych
Moderator: Juliusz Marek, SPTLiR
Zaproszeni do dyskusji: Witold Kołodziejski – Przewodniczący, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Barbara Turowska – Dyrektor Departamentu Monitoringu, KRRiT
Paweł Kądziela – Prezes Zarządu, Telewizja Asta Piła
Krzysztof Szydłowski – Prezes Zarządu, WTK Poznań
13.00-13.40 III  Badanie oglądalności i oceny kanałów lokalnych telewizji kablowych. 
Moderator: Michał Wiśniewski – Departament Monitoringu KRRiT
13.40-14.15 Pierwsze doświadczenia Zoom TV
Ewa Michalska – Prezes Zarządu CTN&P
14.15-14.45 Prezentacja systemu emisyjnego Vowos
Łukasz Janas – Prezes Zarządu, Vowos
14.45-15.45 Lunch – zaprasza
15.45-17.15 Warsztaty: Ponadlokalne źródła przychodów telewizji lokalnych, czyli jak zarabiać ogólnopolsko w telewizji lokalnej
Prowadzący: Adrian Greczycho i Piotr Marek – TIPMEDIA
17.15-17.45 Prezentacja: Niezależnie hybrydowe systemy transmisyjne w oparciu o IP
Prowadzący: Robert Browarny – Evercast
17.45-18.15 Prezentacja: Budowanie ścieżki kariery zawodowej w mediach: jak podnieść kwalifikacje, motywację
i zaangażowanie pracowników telewizji kablowych i kanałów lokalnych?
dr Roman Sawka, dr Piotr Furmankiewicz, dr Krzysztof Franek – Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, TV i Teatralna im. L.Schillera w Łodzi
18.15-19.00 Spotkanie Sekcji Telewizji Lokalnych, Sala VIP PIKE
20.00-22.00  Gala Konkursu „To Nas Dotyczy”
Rozstrzygnięcie XIV edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych
22.00-04.00 Afterparty – do klubu SPATiF – zaprasza

 

 

24 maja 2017 Dzień III
10.00-11.00 Rejestracja uczestników
10.00-13.00 Warsztaty: Jak operator ma przygotować się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych?

  • Nowości i zmiany z perspektywy zarządu spółki oraz administratora danych osobowych.
  • Ochrona danych osobowych a tajemnica telekomunikacyjna.
  • Uprawnienia osób, których dane dotyczą.
  • Nowy ABI czyli DPO.
  • Powierzenie do przetwarzania.
  • Zasady odpowiedzialności i sankcje.

Prowadzący:
Wojciech Dziomdziora – Radca Prawny, Counsel, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka
Michał Kluska – Adwokat, Associate, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka

10.00-11.00 Warsztaty: Wykorzystanie dronów we współczesnej telewizji prawo i pozwolenia.

  • Uprawnienia do latania. Kiedy potrzebuję licencji?
  • Pozwolenia i podstawowe procedury operacyjne.
  • Ubezpieczenie drona i operatora. Kiedy działa i jakie kupić?
  • Bezpieczeństwo wykonywania lotów, sytuacje niebezpieczne i najczęstsze błędy.
  • Szkolenia i egzamin państwowy – jak się przygotować?

Prowadzący:
Seweryn Macholla – instruktor, egzaminator ULC

11.00-13.00 Warsztaty: Drony w pracy TV

  • Ekonomia dronów – dlaczego warto z nich korzystać?
  • Jak dobrać drona – osiągi, różnice, zastosowanie.
  • Planowanie lotów – jak to robić?
  • Prawa autorskie – podstawy.
  • Jak zrobić dobry materiał dronem?
  • Najczęstsze błędy.
  • Systemy archiwizacji MAM w nagraniach TV.
  • Wirtualne studio w praktyce.
  • Systemy emisji Darim do pracy w TV i reklamie.

Prowadzący:
Krzysztof Machulski, Prezes Zarządu – BEiKS
Piotr Gawron – BEiKS
Bartosz Świąder – BEiKS

10.00-13.00 Warsztaty: Identyfikacja problemów na sieciach światłowodowych oraz ich eliminacja ze szczególnym uwzględnieniem sieci dostępowych FTTx.
Przedstawione zostaną podstawowe zasady budowy sieci światłowodowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wynikających z nieodpowiedniej eksploatacji zasobów.Zakres poruszanych zagadnień:

  • Podstawowe parametry włókien optycznych.
  • Połączenia włókien światłowodowych – weryfikacja dostępnych metod.
  • Właściwa strategia analiz sieci optycznych.
  • Wyzwania pomiarowe dla sieci FTTx.
  • Najbardziej krytyczny element sieci pasywnej – spliter, a może złącze?
  • Skuteczna identyfikacja zdarzeń występujących na sieci PON z wykorzystaniem najnowszych metod pomiarowych.
  • Warsztaty techniczne z wykorzystaniem makiet oraz urządzeń pomiarowych.

Prowadzący:
Dariusz Matyjewicz – Prezes Zarządu, Rateart

13.00-14.00 Lunch
14.00-15-00 Wyjazd uczestników