Michał Kobosko

Atlantic Council

Dziennikarz, menedżer mediów, ekspert i komentator. Dyrektor polskiego biura Atlantic Council, główny organizator corocznej konferencji transatlantyckiej Wrocław Global Forum.

Pracę dziennikarza rozpoczął na początku lat 90. w dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej”. W latach 1996-2003 współtworzył dziennik i portal internetowy „Puls Biznesu”. Od 2004 r. związany z wydawnictwem Axel Springer Polska, gdzie kierował kolejno miesięcznikiem „Forbes” i tygodnikiem „Newsweek Polska”. W 2009 r. był autorem połączenia redakcji „Dziennika Polska Europa Świat” i „Gazety Prawnej”, w jej efekcie został pierwszym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej”.
W latach 2011-12 związany z wydawnictwem Platforma Mediowa Point Group, gdzie kierował projektem uruchomienia dwutygodnika „Bloomberg Businessweek Polska“, a następnie był przez ponad rok redaktorem naczelnym tygodnika „WPROST“.
Od 2013 roku zasiadał w zarządzie Fundacji Świat Idei i kierował zarządzanym przez Fundację portalem opinii Project Syndicate Polska. Jest członkiem Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Rady Programowej Polskiego Klubu Biznesu, oraz Rady Fundacji Leopolis for Future, organizującej staże zawodowe w Polsce dla studentów ze Lwowa.