22 maja 2017 Dzień I
10.00-21.00 Rejestracja uczestników
12.30-14.00 Lunch
13.00-14.00 Spotkanie Izb Gospodarczych z okazji 25-lecia Działalności Samorządu Operatorów Komunikacji Elektronicznej. *
Gospodarz: Polska Izba Komunikacji Elektronicznej
Zaproszeni: Krajowa Izba Gospodarcza
Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji
Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej
Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom
Związek Pracodawców Prywatnych Mediów
Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza
14.00-16.00 Uroczyste Walne Zgromadzenie Członków PIKE z udziałem Rady Konsultacyjnej. *
16.00-16.30 Uroczyste Otwarcie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej
oraz Forum Telewizji Lokalnych.
16.30-18.00 Nasze Sprawy – otwarta dyskusja operatorów komunikacji elektronicznej z przedstawicielami władzy ustawodawczej, wykonawczej i regulatorów.
Moderator: Jerzy Straszewski – Prezes Zarządu, PIKE
Zaproszeni do dyskusji: Marcin Cichy – Prezes, Urząd Komunikacji Elektronicznej
Krzysztof Czabański – Przewodniczący, Rada Mediów Narodowych
Witold Kołodziejski – Przewodniczący, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Paweł Lewandowski – Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Mateusz Morawiecki – Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów
Marek Niechciał – Prezes, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Paweł Pudłowski – Przewodniczący Komisji CNT, Poseł na Sejm RP

Krzysztof Szubert – Sekretarz Stanu, Ministerstwo Cyfryzacji
18.00-19.00 Panel dyskusyjny: Rynek nadawców czy operatorów, a może klienta?
Moderator: Jacek Kobierzycki – PIKE
Zaproszeni do dyskusji: Krzysztof Kacprowicz – Prezes Zarządu, Mediakom
Bogusław Kisielewski – Prezes Zarządu, Kino Polska
Sławomir Kurek – Dyrektor Działu Dystrybucji, TVN

Maciej Stec – Członek Zarządu, Cyfrowy Polsat
Krzysztof Świergiel – Dyrektor Zarządzający, Eleven Sports Network
Włodzimierz Zieliński – Prezes Zarządu, Fundacja PIKSEL
Tomasz Żurański – Prezes Zarządu, Vectra
20.00-02.00  

Wieczór Powitalny  plaża przed Hotelem Sheraton – zaprasza 

 

 

23 maja 2017 Dzień II
09.00-19.00 Rejestracja uczestników
07.30-08.00 Poranny bieg operatorów pod hasłem „Kto rano wstaje…”, dystans 5 km
09.00-10.00 Śniadanie liderów* –  zaprasza
10.00 -10.45 Prezentacja i dyskusja: The future of TV. Czy jesteśmy gotowi na nowe trendy?   
Moderator: Natalia Hatalska – Analityk Trendów
Zaproszeni do dyskusji: Frans-Willem de Kloet – Prezes Zarządu, UPC
Jakub Bierzyński – Prezes Zarządu, OMD
Michał Kozicki – Prezes Zarządu, HBO
Maciej Maciejowski – Członek Zarządu, TVN
10.45 -12.15 Panel dyskusyjny: Zmiany na rynku telewizji cyfrowej
Moderator: Andrzej Zarębski – Ekspert Rynku Mediów
Zaproszeni do dyskusji: Zbigniew Benbenek – Prezes Zarządu, ZPR
Dariusz Dąbski – Prezes Zarządu, Telewizja Puls
Bartosz Hojka – Prezes Zarządu, Agora
Przemysław Kurczewski – Prezes Zarządu, Emitel
Maciej Maciejowski – Członek Zarządu, TVN
Andrzej Rogowski – Prezes Zarządu, Multimedia Polska
Zygmunt Solorz – Przewodniczący Rady Nadzorczej, Polkomtel
Maciej Stanecki – Wiceprezes Zarządu, TVP
Jacek Świderski – Prezes Zarządu, Wirtualna Polska
12.15-12.30 Przerwa kawowa –  zaprasza 
12.30-13.00 Prezentacja: Internet vs. Telewizja – co z tego wyszło?
Gabriel Matwiejczyk – Digital Projects Manager, Nielsen Audience Measurement
13.00-14.15 Panel dyskusyjny: Co dalej z piractwem?
Wprowadzenie: Prof. Witold Orłowski – Główny Doradca Ekonomiczny, PwC
Moderator: Andrzej Zarębski – Ekspert Rynku Mediów
Zaproszeni do dyskusji: Jadwiga Emilewicz – Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju
Renata Pawłowska-Pyra – Pełnomocnik Dyrektora, Polski Instytut Sztuki Filmowej
Marcin Przasnyski – COO, Anty-Piracy Protecion
Anna Słoboda – Menedżer ds. Zarządzania Prawami Online, TVN
Teresa Wierzbowska – Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Sygnał 
13.00-15.00 Blok prezentacji i warsztatów
13.00-15.00 Warsztaty: Interaktywne szkolenie komunikacyjne dla kobiet „Nigdy nie będzie drugiej okazji na pierwsze wrażenie”. *
Paulina Smaszcz-Kurzajewska – CANAL+
Miejsce: Restauracja Meridian Molo
14.15-15.00
Miejsce: sala konferencyjna 
Prezentacja: Converged Headend jako kierunek rozwoju usług telewizji kablowych OTT i IPTV
oraz technologii HDR i 4K.

Remi Beaudouin – CEO Ateme
Krzysztof Lubiński – Prezes Zarządu, DTS 
15.00-16.00 Lunch –  zaprasza
16.00-17.15 Panel dyskusyjny: Kontent w świecie cyfrowym – jak kształtować wspólny rynek?
Moderatorki: Elżbieta Gorajewska – Dyrektor Zarządzająca, Nielsen Audience Measurement
Magdalena Lemańska – Dziennikarka
Zaproszeni do dyskusji: Rafał Baran – Prezes Zarządu, 4fun Media
Stanisław Janowski – Dyrektor Zarządzający, Polsat Media

Jacek Koskowski – General Manager Vice President, BBC Worldwide Polska
Aleksandra Przeździecka – Dyrektor Ds. Strategii i Rozwoju Premium Tv, Dział Premium Tv – Strategia i Rozwój
Anna Limbach-Uryn – Dyrektor Programowa, nc+
Ewelina Rabsztyn – Dyrektor ds. Kontentu, UPC CEE
Marek Sowa – Przewodniczący Rady Nadzorczej, Golf Channel

Sławomir Jurek – Creative & Marketing Director, Discovery Poland
 
20.00-22.00  Gala Konkursu „To Nas Dotyczy” – miejsce Hotel Sheraton 
Rozstrzygnięcie XIV edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych
22.00-04.00 Afterparty – do klubu SPATiF zaprasza

 

 

24 maja 2017 Dzień III
10.00-11.00 Rejestracja uczestników
10.00-13.00
Sala A
Warsztaty: Jak operator ma przygotować się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych?

  • Nowości i zmiany z perspektywy zarządu spółki oraz administratora danych osobowych.
  • Ochrona danych osobowych a tajemnica telekomunikacyjna.
  • Uprawnienia osób, których dane dotyczą.
  • Nowy ABI czyli DPO.
  • Powierzenie do przetwarzania.
  • Zasady odpowiedzialności i sankcje.

Prowadzący:
Wojciech Dziomdziora – Radca Prawny, Counsel, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka
Michał Kluska – Adwokat, Associate, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka

10.00-11.00
Sala B
Warsztaty: Wykorzystanie dronów we współczesnej telewizji prawo i pozwolenia.

  • Uprawnienia do latania. Kiedy potrzebuję licencji?
  • Pozwolenia i podstawowe procedury operacyjne.
  • Ubezpieczenie drona i operatora. Kiedy działa i jakie kupić?
  • Bezpieczeństwo wykonywania lotów, sytuacje niebezpieczne i najczęstsze błędy.
  • Szkolenia i egzamin państwowy – jak się przygotować?

Prowadzący:
Seweryn Macholla – instruktor, egzaminator ULC

11.00-13.00
SALA B
Warsztaty: Drony w pracy TV

  • Ekonomia dronów – dlaczego warto z nich korzystać?
  • Jak dobrać drona – osiągi, różnice, zastosowanie.
  • Planowanie lotów – jak to robić?
  • Prawa autorskie – podstawy.
  • Jak zrobić dobry materiał dronem?
  • Najczęstsze błędy.
  • Systemy archiwizacji MAM w nagraniach TV.
  • Wirtualne studio w praktyce.
  • Systemy emisji Darim do pracy w TV i reklamie.

Prowadzący:
Krzysztof Machulski, Prezes Zarządu – BEiKS
Piotr Gawron – BEiKS
Bartosz Świąder – BEiKS

10.00-13.00
Sala C
Warsztaty: Identyfikacja problemów na sieciach światłowodowych oraz ich eliminacja ze szczególnym uwzględnieniem sieci dostępowych FTTx.
Przedstawione zostaną podstawowe zasady budowy sieci światłowodowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wynikających z nieodpowiedniej eksploatacji zasobów.Zakres poruszanych zagadnień:

  • Podstawowe parametry włókien optycznych.
  • Połączenia włókien światłowodowych – weryfikacja dostępnych metod.
  • Właściwa strategia analiz sieci optycznych.
  • Wyzwania pomiarowe dla sieci FTTx.
  • Najbardziej krytyczny element sieci pasywnej – spliter, a może złącze?
  • Skuteczna identyfikacja zdarzeń występujących na sieci PON z wykorzystaniem najnowszych metod pomiarowych.
  • Warsztaty techniczne z wykorzystaniem makiet oraz urządzeń pomiarowych.

Prowadzący:
Dariusz Matyjewicz – Prezes Zarządu, Rateart

13.00-14.00 Lunch
14.00-15.00 Wyjazd uczestników

 

 

*Spotkanie zamknięte