Jacek Amsterdamski

Jacek Amsterdamski

Position: WP

Jacek Amsterdamski, dotychczasowy Dyrektor Działu Produkcji Wideo w Grupie Wirtualna Polska, dołącza do spółki WP1, powołanej przez GWP w celu rozwoju należącej do niej telewizji linearnej, obejmując stanowisko członka zarządu. Jacek Amsterdamski raportować będzie do Wojciecha Pawlaka, prezesa kanału telewizyjnego Wirtualnej Polski, który ma rozpocząć nadawanie w 4. kwartale br.

– Postanowiliśmy w jednym miejscu, w spółce WP1, ulokować wszystkie kompetencje wideo Grupy. Zespół pod kierownictwem Jacka Amsterdamskiego produkował będzie materiały wideo na potrzeby kanału telewizyjnego Wirtualnej Polski i wszystkich serwisów należących do GWP. To optymalne rozwiązanie, tym bardziej, że z chwilą otrzymania koncesji staliśmy się crossmediowi, umocowując się na rynkach internetowym i telewizyjnym – podkreśla Michał Brański, Przewodniczący Rady Nadzorczej WP1 Sp. z o.o. i VP Product Strategy w Grupie Wirtualna Polska. – Jesteśmy przekonani, że Jacek, mając olbrzymie doświadczenie w dziedzinie produkcji wideo i będąc jednocześnie wysokiej klasy menadżerem doskonale sprawdzi się w nowej roli. Równocześnie prowadzimy rekrutację osób z wieloletnim doświadczeniem telewizyjnym – wydawców, prezenterów, specjalistów od zakupów bibliotek programowych. Wraz ze startem nowego kanału zwiększamy istotnie skalę produkcji własnych.

Przyznanie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego Wirtualnej Polski w ramach MUX8 otworzyło nowy etap w działalności Grupy WP, budowy kompetencji spółki w strategicznym dla niej obszarze produkcji i dystrybucji treści telewizyjnych. Zgodnie z założeniami, należący do WP kanał telewizyjny ma przede wszystkim dystrybuować materiały i audycje realizowane w Grupie na potrzeby internetu. Ofertę stacji będą uzupełniać produkcje partnerów zewnętrznych. Od września ubiegłego roku GWP realizuje m.in. autorski program live #dziejesienazywo. W codziennej porannej ramówce nadawane jest pasmo publicystyczne (godz. 9:00), w popołudniowej – lifestyle’owe (o godz. 18:00). Firma systematycznie zwiększa czas programów na żywo. Spółka rozbudowuje też infrastrukturę produkcyjną, w jej siedzibie powstaje właśnie nowe studio TV.

O kanale telewizyjnym Wirtualnej Polski

Uniwersum programowe należącego do WP kanału telewizyjnego obejmie różnorodne gatunki i formy telewizyjne: od rozrywki, przez filmy fabularne, dokumenty, programy publicystyczne, po sport i formaty reality tv. Oferta programowa ma być skierowana do możliwie szerokiego spektrum widowni telewizyjnej, a także, w myśl przyjętej przez GWP koncepcji „Program 360°”, do użytkowników internetu, którzy znajdą się w sferze oddziaływania programu przez ścisłą współpracę kanału TV z Grupą Wirtualna Polska. Start programu planowany jest w 4. kwartale br.