Paweł Biarda

Paweł Biarda

Position: Nexera

Manager i ekspert rynku telekomunikacji, od ponad 20 lat związany z branżą. W NEXERZE odpowiada za obszar komercyjny, w tym m.in. rozwój biznesu i produktów, zarządzanie relacjami z klientami, sprzedaż, marketing i PR. Jako jeden z pierwszych pracowników i członków zarządu NEXERY uczestniczył w budowaniu od podstaw organizacji i marki. Jest twórcą nowatorskiej, bardzo elastycznej oferty hurtowej NEXERY, która jako pierwsza w Polsce umożliwiła operatorom detalicznym w tak szerokim zakresie odwzorowanie i sprzedaż swoich usług w modelu BSA. Pod jego okiem powstaje cykliczny raport #RegionyNEXERY, który jest jednym z najbardziej przekrojowych źródeł wiedzy o polskich internautach na obszarach, gdzie brakuje dostępu do szerokopasmowego internetu lub dostęp do nich jest ograniczony.

W trakcie swojej kariery zawodowej zrealizował kilkadziesiąt projektów operacyjnych, strategicznych i regulacyjnych dla operatorów lokalnych i ogólnopolskich. Prowadził lub uczestniczył we wdrożeniu pierwszych masowych produktów hurtowych na polskim rynku telekomunikacyjnym.

Z wyróżnieniem ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunkach: Zarządzanie i Marketing (ZiM) oraz Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne (MISI). Jest absolwentem studiów MBA w Manchester Business School. Może pochwalić się również certyfikatami APM i PMP, które zdobył w grupie pierwszych project managerów w Polsce.

Do pracy motywuje go ciekawość, która sprawia, że nieustannie poszukuje odpowiedzi na kluczowe w biznesie pytania: dlaczego i jak? Lubi wyzwania i nie boi się zaczynać od nowa. W wolnym czasie jest muzykiem, instrumentalistą, kompozytorem i twórcą tekstów.