Piotr Wieczorkiewicz

Piotr Wieczorkiewicz

Position: Nexera

Członek Zarządu ds. Operacji w firmie Nexera

Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej. Do zespołu NEXERY dołączył w kwietniu 2020 r., jako członek zarządu odpowiedzialny za obszar operacji i technologii. Nadzoruje budowę i utrzymanie sieci oraz realizowane na niej operacje biznesowe. Zajmuje się rozwojem platform i systemów IT. Wspiera również pracę zespołu BizOps, który w 2020 r. uruchomił unikatowy na skalę europejską system, wyznaczający standardy działania podmiotów na rynku telekomunikacyjnym.

Pracował w największych firmach telekomunikacyjnych. Karierę rozpoczął w Crowley Data Poland, gdzie pełnił funkcję m.in. Dyrektora Operacyjnego i Wiceprezesa Zarządu. Następnie w GTS Polska, jako COO brał udział w integracji sieci GTS i T-Mobile w Polsce oraz w budowie Departamentu Dostępu dla Biznesu. Przed dołączeniem do zespołu NEXERY, jako Doradca Zarządu w T-Mobile z sukcesem wprowadził do portfela firmy platformy usług konwergentnych.

Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej i Executive MBA na Akademii im. Leona Koźmińskiego. Skończył liczne kursy nastawione na rozwój osobisty i zwiększanie potencjału.

Wierzy, że w biznesie nie warto być samotnym bohaterem, bo tylko praca zespołowa pozwala osiągnąć sukces. Uważa, że zaufanie, otwarta komunikacja i chęć do podejmowania ryzyka to podstawy efektywnego zarządzania.

Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury, a jeśli nie ma ku temu okazji, z przyjemnością poświęca czas na granie w gry wideo z synem. Pasjonuje się myślistwem i strzelectwem dynamicznym, a w zimę przemierza na nartach górskie stoki.