Piotr Korycki

TVN

Piotr Korycki jest Prezesem Zarządu od maja 2018 roku. Wcześniej, jako Wiceprezes Zarządu odpowiadał za takie kluczowe funkcje jak finanse, technologię produkcyjną i nadawczą, funkcje wsparcia biznesu, a także za pozyskiwanie treści programowych od zewnętrznych dostawców – głównie od amerykańskich studiów oraz od polskich producentów i dystrybutorów filmowych.

Piotr Korycki rozpoczął pracę w TVN w 2003 roku jako Zastępca Dyrektora Finansowego. W okresie od 2005 do 2009, jako Dyrektor Finansowy ds. Planowania i Analiz Finansowych, odpowiadał za funkcje kontrolingu biznesowego, budżetowania i planowania finansowego, a także za wsparcie nowych projektów. Od 2009 do 2012 roku pełnił funkcję Dyrektora Finansowego TVN S.A. odpowiedzialnego za funkcję finansów segmentu telewizyjnego TVN. Piotr Korycki w TVN był również zaangażowany w kilka międzynarodowych ofert obligacji, ofertę obligacji PLN, fuzje i przejęcia, a także w przygotowanie debiutu giełdowego TVN S.A. w 2004 roku.

Piotr Korycki rozpoczął karierę zawodową w 1998 roku w warszawskim biurze PricewaterhouseCoopers, do którego dołączył jako członek zespołu działającego w obszarze telekomunikacji, mediów i technologii. Brał tam udział w projektach zarówno z zakresu audytu i doradztwa, jak i w kilku międzynarodowych transakcjach kapitałowych.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH), gdzie zdobył tytuł magistra z zakresu finansów, bankowości i rachunkowości. W 2001 roku zdobył kwalifikacje biegłego rewidenta w Anglii i Walii (Association of Chartered Certified Accountants of England and Wales – ACCA). W 2011 i 2012 roku Piotr Korycki poszerzał edukację w obszarze zarządzania w International Institute for Management Development (IMD) w Lozannie w Szwajcarii.