Ross Newens

4fun Media

Wykształcenie wyższe: Middlesex University London
Współzałożyciel i współwłaściciel Nova Group (Cyprus) LTD, głównego akcjonariusza 4fun Media S.A. (fundusz posiada obecnie pakiet 55,06% akcji spółki).
Wspólnie z Dariuszem Stokowskim – większościowym udziałowcem Nova Group (Cyprus) LTD, Ross Newens założył w 2004 roku spółkę 4fun.tv (poprzednik prawny 4fun Media S.A.), będąc od samego początku aktywnie zaangażowanym w rozwój pierwszej na polskim rynku telewizji muzycznej. Fundusz Nova Group (Cyprus) LTD jest odpowiedzialny też za powstanie i sukces biznesowy innych projektów, z których cześć wchodzi dziś jako spółki akcyjne w skład Grupy Kapitałowej 4fun Media S.A. (Program, Screen Network), a inne jak Grupa Arteria S.A. jest od 2006 roku notowana na warszawskiej giełdzie.
Ross Newens posiada ponad 20-letnie doświadczenie w rozwijaniu i zarządzaniu międzynarodowymi projektami, pochodzącymi głównie z branży telewizyjnej i mediów cyfrowych, telekomunikacji oraz z sektora nowych technologii.
Swoją aktywność zawodową na rynku polskim, Ross rozpoczął w 1998 jako dyrektor sprzedaży i marketingu, a następnie dyrektor zarządzający WIZJA TV – pierwszej polskiej platformy cyfrowej (Digital Direct to Home). Następnie był zaangażowany w rozwój kolejnych projektów medialnych, prowadzonych w Polsce (m.in. General Manager BBC, Canal+, AETN) jak i na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, takich jak Romtelcom – wiodącego operatora telekomunikacyjnego w Rumunii) czy telewizji Baltcom TV na Łotwie (dyrektor operacyjny).
Ross Newens posiada także bogate doświadczenie w działalności prowadzonej na niepublicznym rynku kapitałowym (private equity) zdobyte w obszarze przejęć i akwizycji realizowanych na terenie Polski, Litwy czy Serbii, gdzie z sukcesem pracował dla tak prestiżowych funduszy jak amerykański The Blackstone Group L.P., Abris Capital Partner czy Resource Partners.