Podsumowanie

Zorganizowana w dniach 3-5.10.2022 roku przez PIKE i Fundację PIKSEL 49 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE 2022 w Toruniu skupiła ponad 500 uczestników i odwiedzających konferencję, 350 online oraz 35 wystawców. Przez dwa dni obrad odbyto blisko 40 debat, dyskusji panelowych, prezentacji oraz wydarzeń towarzyszących. Po uroczystym otwarciu konferencji, przedstawiciele izb gospodarczych działających w obrębie mediów i telekomunikacji podpisali a następnie przekazali Januszowi Cieszyńskiemu, sekretarzowi stanu w KPRM odpowiedzialnemu za telekomunikację i cyfryzację memorandum rynku, zawierające m.in. listę postulatów branży dotyczących zniesienia barier stojących przed procesem inwestycyjnym. Prezes Jerzy Straszewski podkreślił znaczenie tego dokumentu jako wyrazu jednolitego stanowiska branży medialnej i telekomunikacyjnej, wobec zaistniałych i zidentyfikowanych dotychczas barier. „Od tempa ich znoszenia zależy przyszłość naszej branży w bardzo niepewnych czasach” – podkreślił prezes Straszewski. Minister Janusz Cieszyński na spotkaniu z przedstawicielami branży zapewnił, iż część postulatów jest już wdrażana a efekty będą widoczne niebawem m.in. w przesłanych do Sejmu projektach ustaw. Sygnatariuszami porozumienia pn. „Ułatwienia inwestycyjne dla branży telekomunikacyjnej” jest: Fundacja Open Allies, PIKE, KIKE, KIGEIT i Mediacom. Prezes Jerzy Straszewski, otwierając konferencję wspólnie z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim i Przewodniczącym KRR i TV Witoldem Kołodziejskim podkreślił, iż jest to zwieńczenie obchodów 30-lecia PIKE i nieprzypadkowo ma miejsce w mieście Kopernika. W 2023 roku odbędą się obchody 550 rocznicy urodziny wielkiego astronoma a konferencja PIKE wpisuje się w cykl wydarzeń temu poświęcony

Patronat Honorowy

Partner Strategiczny

Partnerzy

Współpraca

Patronat Medialny

Członkowie PIKE

2 500 zł + VAT

Pozostali

3 000 zł + VAT

Administracja Państwowa

2 500 zł + VAT

Forum Telewizji Lokalnych

1 200 zł + VAT

Mapkae

Copernicus Toruń Hotel

Bulwar Filadelfijski 11,

87-100 Toruń

TYTANOWE OKO

Do tegorocznej edycji Festiwalu zostało zakwalifikowanych 31 produkcji, spełniających wymogi formalne. Statuetki „Tytanowego Oka” zostały wręczone w trzech kategoriach: Polska Produkcja Telewizyjna, Współpraca z Operatorami oraz Wydarzenie Roku. A oto Laureaci:

POLSKA PRODUKCJA TELEWIZYJNA – Laureatem został Player.pl za produkcję serialu – „SKAZANA
Nominacje otrzymali: Canal+ Polska za produkcję serialu – „THE OFFICE PL” , Netflix za produkcję serialu – „KRÓLOWA

WYDARZENIE ROKU – Kapituła Konkursu „Tytanowego Oka” pierwszy raz w historii zdecydowała się przyznać wspólne nagrody za „SOLIDARNOŚĆ MEDIÓW Z UKRAINĄ”. Rzetelne przekazywanie informacji z frontu oraz zaangażowanie w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wyróżnienia otrzymali: TVN Warner Bros. Discovery, Telewizja Polska, Telewizja Polsat,  Telewizja Puls,  Canal+ Polska, Kino Polska S.A., Walt Disney Polska, Nickelodeon

WSPÓŁPRCA Z OPERATORAMI – Laureatem został A+E NETWORKS POLAND
Nominacje otrzymali: Walt Disney Polska, Viasat World

Celem Festiwalu jest promowanie programów telewizyjnych oraz ich producentów, nadawców i autorów, którzy świadcząc najwyższej jakości usługi, jednocześnie w możliwie najpełniejszy sposób realizują ideę współpracy z Operatorami Telewizji Kablowych. Festiwal skierowany jest do producentów, autorów oraz nadawców. Do konkursu zostały zgłoszonych audycje telewizyjne, filmy, seriale, krótkie filmy wideo, jak i kampanie informacyjne i społeczne, projekty inicjowane przez nadawców itp., których premiera odbyła się w okresie od września 2021 roku do września 2022 roku.

XVIII edycja Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy” o nagrodę „Kryształowego Ekranu”

3 października 2022 roku w trackie Wielkiej Gali Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, która towarzyszy 49 Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE organizowanej w Toruniu poznaliśmy Laureatów Konkursu „To Nas Dotyczy” o nagrodę „Kryształowego Ekranu”.  „Kryształowe Ekrany” to nagrody dla telewizji lokalnych przyznawane od 2004 roku. Konkurs został objęty patronatem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W tegorocznej edycji wzięło udział 18 telewizji lokalnych nadających swoje programy w sieciach kablowych operatorów zrzeszonych w PIKE, które zgłosiły 99 materiałów filmowych.

W kategorii „Moja Mała Ojczyzna” zwyciężyła Telewizja Proart z Ostrowa Wielkopolskiego audycją „Ostrowski czas Komedy” autorstwa Hanny Olejnik.
Zwycięskim newsem dotyczącym pomocy Ukrainie został news zatytułowany „Dramat na granicy. Potrzebna nasza pomoc” zrealizowany przez Krzysztofa Czuba z Wielkopolskiej Telewizji Kablowej z Poznania.
Nagrodę główną w kategorii  „Zwyczajnie niezwyczajni” Jury przyznało Telewizji Obiektyw z Krosna za realizację audycji „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” autorstwa Bogdana Miszczaka.
W kategorii „Społecznie wrażliwi” nagrodzono „Kryształowym Ekranem” łódzką telewizję TOYA za materiał „Rodzice zastępczy-zawód z sercem” autorstwa Kamili Basińskiej.

Złota PIKE

Złota PIKE przyznawana jest od 2007 roku osobom przedsiębiorstwom oraz instytucjom, które w sposób godny wyróżnienia przyczyniają się do rozwoju całej branży i swoją działalnością – zarówno biznesową, jak i społeczną – stanowią wzór do naśladowania.

Tegorocznym LAUREATEM „Złotej PIKE” w kategorii Osoba został wybrany
WITOLD KOŁODZIEJSKI.

W laudacji Prezes Fundacji Piksel Dr Włodzimierz Zieliński podkreślił, że tegoroczny Laureat związany jest z rynkiem medialnym od dziesiątków lat, jako redaktor, producent, dziennikarz, ekspert medialny czy wreszcie minister. Swoją wiedzą, ogromnym doświadczeniem, umiarkowaniem a wreszcie wykazaną niedawno postawą godną męża stanu, tonował wszelkiego rodzaju kryzysy, rozwiązywał napięcia i spory nie tracąc jednocześnie przekonania, że polski rynek medialny wymaga reform, a system koncesyjny daleki jest od doskonałości. Rozważnie miarkując różne racje, postępuje praworządnie ale
i z wyobraźnią, a jednocześnie trzymającej stronę rynku, któremu nade wszystko należy się swoboda działalności gospodarczej. Jest wierny swoim przekonaniom, ale rozumie, że pluralizm mediów jest wartością naczelną. Jak Przewodniczący KRRiT był zaangażowany w wiele projektów m.in na rzecz uregulowania zasady must carry-must offer czy funkcjonowania platform OTT
i platform zdelokalizowanych.

9.30  – 9.50Uroczyste otwarcie 49 Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE
9.50-10.10Wpływ regulacji na rozwój rynku telekomunikacyjnego i poziom inwestycji – oczekiwania branży
Jakub Woźny – Kancelaria Prawna Media
Krzysztof Węglarz – Dream World
10.10 – 10.15Podpisanie porozumienia – „Ułatwienia inwestycyjne dla branży telekomunikacyjnej”
10.15 – 11.00Rozmowy jeden na jeden – perspektywy rozwoju rynku komunikacji elektronicznej, oczekiwania branży cz.1 
Janusz Cieszyński – Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa vs. Janusz Kosiński – Członek Rady Cyfryzacji
Yuriy Matsyk – Ministry of Digital Transformation of Ukraine vs. Ireneusz Piecuch – Partner Zarządzający, DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy
11.00 – 11.20Wpływ inflacji na inwestycje i rozwój gospodarczy
prof. Paweł Wojciechowski – Whiteshield
Janusz Kosiński – Członek Rady Cyfryzacji
11.20 – 11.40Nowe wyzwania i trendy w telekomunikacji
Guy Bisson -Executive Director, Ampere Analysis
11.40 – 11.50Przerwa kawowa 
11.50  – 12.05Co dalej z KPO i FERC?
Marcin Łukaszewicz – Radca Prawny, KPRM
12.05 – 12.50Wyzwania rynku szerokopasmowego – otwarte sieci światłowodowe
Moderator: Marta Wojciechowska – Prezes Zarządu, Fiberhost
Zaproszeni Paneliści:
Michał Bartkowiak – Prezes Zarządu, Vectra
Maciej Nowohoński – Członek Zarządu ds. Rynku Hurtowego i Sprzedaży Nieruchomości, Orange Polska
Andrzej Abramczuk – Prezes Zarządu, Netia
Jacek Wiśniewski – Prezes Zarządu, Nexera
Patrycja Gołos – Dyrektor Regulacji Fixed & Media, Play /Wiceprezes PIKE
12.50 – 13.10Od świata manualnego do idealnego. Automatyzacja procesu zakupu usługi
Olaf Pospischil – Wiceprezes Zarządu, IBPM
Katarzyna Duszyńska – IT Projekt Manager, Fiberhost
13.10 – 13.50Telekomunikacja w świecie VUCA
Moderator: Jakub Woźny – Kancelaria Prawna Media
Zaproszeni Paneliści:
Claus Adams – The Society of Cable Telecommunications Engineers (USA)
Marius Daukantas – Dyrektor Zarządzający, Lithuanian Cable Television Association
Carsten Engelke – Dyrektor ds. Technicznych, Association of German Cable Operators (ANGA)
Guy Bisson – Executive Director, Ampere Analysis
Dmytro Kniaziev – Head of the Developing Digital Infrastructure Bureau, Stowarzyszenie Właścicieli Praw i Dostawców Treści Ukraina (АPPK)
Jerzy Straszewski – Prezes Zarządu, PIKE
13.50 -14.40 Lunch
14.40 – 15.00Rozmowy jeden na jeden – perspektywy rozwoju rynku komunikacji elektronicznej cz.2
Jacek Oko – Prezes, UKE vs. Wojciech Dziomdziora – General Counsel and Chief Compliance Officer, Nexera
15.00- 15.45Czego nauczyła nas wojna w kontekście wydajności sieci i cyberbezpieczeństwa?
Moderator: Marcin Bochenek – Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej, Inseqr
Zaproszeni Paneliści:
Wiesław Łodzikowski- Dyrektor Biuro Infrastruktury IT, PKN Orlen
Karol Wróbel – Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa i Departamentu IT, EXATEL
Przemysław Dęba – Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa, Orange Polska
Piotr Moroz – Dyrektor ds. Usług Bezpieczeństwa, Netia
15.45 – 16.30WARSZTATY PRAWNE
Nowe otwarcie w prawie autorskim – jak zmiany w zakresie reemisji, direct injection, opłaty reprograficznej i VOD wpłyną na obciążenia operatorów?
Wojciech Szymczak – Kancelaria Prawna Media
Luiza Piskorek – Kancelaria Prawna Media
Nowy obowiązek sprawozdawczy SIDUSIS. Na co się przygotować i jak uniknąć odpowiedzialności finansowej?
Tomasz Bukowski – Kancelaria Prawna Media
16.45 – 18.00Uroczysta premiera serialu – „To nie ze mną” (Sala konferencyjna)
18.50 – 19.00Transfer uczestników do Teatru Horzycy – (Plac Teatralny 1 – 800 metrów) 
19.00 – 22.00Wielka Gala z okazji 30-lecia Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej – Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Wręczenie statuetek:
• Konkurs dla Telewizji Lokalnych „To nas dotyczy” o nagrodę „Kryształowego Ekranu”
• Konkurs o nagrodę „Tytanowego Oka”
• „Złota PIKE”
22.00 – 3.00Kolacja połączona z AfterParty – Klub Stars hotel Copernicus
7.30 – 8.00Kto rano wstaje…” Poranny bieg operatorów
9.00 – 10.45Śniadanie Liderów
gość specjalny: Wojciech Bojanowski – Dziennikarz i reporter TVN24
10.45 – 11.00Potrzeby i oczekiwania operatorów, nadawców, właścicieli platform, a możliwości firm badawczych
Patryk Pallus – Redaktor Naczelny, Wirtualnemedia
Kateryna Edelshtein – Regionalny Lider, CEE Nielsen
11.00 – 11.15Perspektywy rozwoju branży rozrywki i mediów – PwC Global Entertainment & Media Outlook 2022–2026
Marcin Sidelnik – Partner, PWC Polska
11.15 – 11.30Jak zmiany standardu nadawania wpłynęły na konsumpcję mediów i rynek reklamy?
Lucyna Koba – Client Service Director, Nielsen
11.30 – 11.45Przerwa kawowa 
11.45 – 12.05Podsumowanie kadencji KRRiT – szanse, zagrożenia i wyzwania regulacyjne
Witold Kołodziejski – Przewodniczący KRRiT
Łukasz Dec – Redaktor Naczelny, Telko.in
12.05 – 12.45Równość nadawców na rynku medialnym
Moderator: Ireneusz Piecuch – Partner Zarządzający, DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy
Zaproszeni Paneliści:
Dariusz Dąbski – Prezes Zarządu, Telewizja Puls
Bogusław Kisielewski – Prezes Zarządu, Kino Polska
Dorota Żurkowska – Członek Zarządu, TVN Warner Bros. Discovery
Marcin Klepacki – Dyrektor Biura Dystrybucji, TVP
Andrzej Kozłowski – Prezes Zarządu, Emitel
12.45 – 13.00Ekosystem DAI – uwarunkowania wdrożenia technologii w Polsce
Marcin Grabowski – Pełnomocnik Zarządu GPW ds. Budowy Platformy DAI, GPW
13.00 – 13.20Czy jesteśmy gotowi do wdrażania zielonej telekomunikacji?
Piotr Mieczkowski – Dyrektor Zarządzający, Fundacja Digital Poland
Agnieszka Jankowska – Dyrektor Departamentu Public Affairs, T-Mobile
Rafał Mikołajczyk – Dyrektor ds. Komunikacji Wewnętrznej i CSR, TVN Warner Bros. Discovery
13.20 – 13.40Kim jest konsument mediów w Polsce?
Mirosław Kalinowski – Dyrektor, Krajowy Instytut Mediów
13.40 – 13.55Jak poznać rynek i potrzeby konsumentów ?
Wojciech Kamieniecki – Prezes Zarządu, Inseqr
13.55 – 14.35Jak tworzyć, agregować i monetyzować treści wideo?
Moderator: Szymon Karbowski – Prezes Zarządu, StreamVX
Zaproszeni Paneliści:
Tomasz Strożek – Vice Presidente EMEA, SeaChange
Simon Miller – Managing Director, Gracenote International at Nielsen
Krzysztof Świergiel – Prezes Zarządu,  SportEleven
Ewelina Rabsztyn – Dyrektor Programowy, Orange Polska
Maciej Gozdowski – Dyrektor Zarządzający, Player.pl
14.35 – 15.30 Lunch
15.30 – 16.40Idealny miks IPTV, OTT i TV, jak programować i dystrybuować?
Moderator: Jacek Kobierzycki- Dyrektor Zarządzający, TOYA
Zaproszeni Paneliści:
Małgorzata Seck – Wiceprezes ds. Programowych, Canal+ Polska
Izabella Wiley – General Manager, A+E Networks Poland
Małgorzata Wojtaszko – Dyrektor Programowy, Vectra
Dorota Żurkowska – Członek Zarządu, Warner Bros. Discovery
Karolina Okrój – Dyrektor Zarządzający, Promax
Patrycja Czajkowska Dyrektor – Ośrodek Kanałów i Serwisów Internetowych, TVP
17.00 – 18.30Wyścig Smoczych Łodzi o Puchar Prezesa PIKE
19.00 – 2.00Wieczór pożegnalny – 5 urodziny Nexery, Klub Stars hotel Copernicus

 

9:00 – 11:00Wyjazd uczestników
9.30  – 10.00Uroczyste otwarcie 49 Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE
10.00 – 10.15Wpływ regulacji na rozwój rynku telekomunikacyjnego i poziom inwestycji – oczekiwania branży
Jakub Woźny – Kancelaria Prawna Media
Krzysztof Węglarz – Dream World
10.30 – 10.35Otwarcie IX Forum Telewizji Lokalnych
Ewa Michalska – Prezes Fundacji Fundusz Telewizji Lokalnych
10.35 – 11.15Pierwsze kompleksowe ogólnopolskie badanie oglądalności lokalnych stacji telewizyjnych – prezentacja wyników
Marcin Grabowski – Przewodniczący Rady Metodologicznej ds. RPD KRRiT
11.15 – 12.00Fundacja Fundusz Telewizji Lokalnych – jej cele i działania
Ewa Michalska – Prezes Fundacji FTL
Juliusz Marek – Vice-prezes Fundacji FTL
12.00 – 12.15przerwa kawowa 
12.15 – 13.00Telewizje lokalne po pandemii – omówienie wyników badań wykonanych w roku 2021 i 2022
Juliusz Marek – Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne
13.00 – 13.45Media lokalne w USA – modele biznesowe i kierunki rozwoju
Piotr Marek, Akademia 4Media
14.15 -15.15 Lunch
15.15 – 16.15Podsumowanie XVIII edycji Konkursu Programów Telewizji Lokalnych To Nas Dotyczy
Ewa Michalska – Dyrektor Konkursu TND
16.15 – 17.15Wirtualne studio telewizyjne w fotorealistycznej technologii gamingowej – budżetową szansą rozwoju i funkcjonowania telewizji w czasach post-pandemii i kryzysu – prezentacja połączona z warsztatami
Piotr Ługowski – Prezes MBS Sp. Z o.o.
17.00 – 18.00Premiera odcinka serialu – „To nie ze mną”
18.50-19.00Transfer uczestników do Teatru Horzycy – (800 metrów)
18.50-22.00Wielka Gala z okazji 30-lecia Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej – Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Wręczenie statuetek:
• Konkurs dla Telewizji Lokalnych „To nas dotyczy” o nagrodę „Kryształowego Ekranu”
• Konkurs o nagrodę „Tytanowego Oka”
• „Złota PIKE”
22.00 – 3.00Kolacja połączona z AfterParty – Klub Stars hotel Copernicus
Bez-nazwy222

Jacek Kunicki

Od 21 lipca 2020 Członek Zarządu ds. Finansów. Związany z Orange Polska od 2003 roku. W tym czasie pełnił rożne funkcje kierownicze o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze finansów, w tym Dyrektora Relacji Inwestorskich w latach 2010-2014 oraz Dyrektora Kontrolingu Grupy Orange Polska w latach 2014-2020. Od 31 marca 2020 roku odpowiada za Finanse w Orange Polska.

Zasiada w Radach Nadzorczych spółek BlueSoft, Integrated Solutions, Światłowód Inwestycje, NetWorkS! oraz TP Teltech (wchodzących w skład Grupy Orange Polska).

Przed dołączeniem do zespołu Orange pracował w dziale finansów operatora telekomunikacyjnego Energis Polska.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie. Posiada tytuł MBA z Oxford Brookes University.

Jacek Kunicki

Od 21 lipca 2020 Członek Zarządu ds. Finansów. Związany z...

Szymon Karbowski

Position: StreamVX

Szymon Karbowski

StreamVX

Michał Walewski

Position: Warner Bros. Discovery w Polsce

Michał Walewski

Warner Bros. Discovery w Polsce

Krzysztof Świergiel

Position: Eleven Sports

Krzysztof Świergiel

Eleven Sports

Lucyna Koba

Position: Nielsen

Lucyna Koba

Nielsen

Paweł Laskowski

Position: GPW DAI

Paweł Laskowski

GPW DAI

Patryk Pallus

Position: Wirtualnemedia.pl

Patryk Pallus

Wirtualnemedia.pl

Małgorzata Seck

Position: Canal+

Małgorzata Seck

Canal+

Marcin Kruszyński

Position: Orange Polska

Marcin Kruszyński

Orange Polska

Paweł Biarda

Position: Nexera

Paweł Biarda

Nexera

Maciej Jankowski

Position: Kancelaria Prawna Media

Maciej Jankowski

Kancelaria Prawna Media

Maciej Jojczyk

Position: Kancelaria Prawna Brightspot

Maciej Jojczyk

Kancelaria Prawna Brightspot

Kinga Pawłowska-Nojszewska

Position: Kancelaria Prawna Media

Kinga Pawłowska-Nojszewska

Kancelaria Prawna Media

Andreas Maierhofer

Position: T-Mobile Polska

Andreas Maierhofer

T-Mobile Polska

Julien Ducarroz

Position: Orange Polska

Julien Ducarroz

Orange Polska

Lucjan Zubrzycki

Position: Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu

Lucjan Zubrzycki

Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu

Krzysztof Hudała

Position: Warner Bros. Discovery

Krzysztof Hudała

Warner Bros. Discovery

Mark Brzezinski

Position: Ambasador USA w Polsce

Mark Brzezinski

Ambasador USA w Polsce

Teresa Wierzbowska

Position: ZPPM Lewiatan

Teresa Wierzbowska

ZPPM Lewiatan

Michał Karnowski

Position: Telewizja wPolsce.pl

Michał Karnowski

Telewizja wPolsce.pl

Grzegorz Stanisz

Position: Samsung Polska

Grzegorz Stanisz

Samsung Polska

Magdalena Russyan

Position: Światłowód Inwestycje

Magdalena Russyan

Światłowód Inwestycje

Maciej Świrski

Position: KRRiT

Maciej Świrski

KRRiT

Janusz Cieszyński

Position: Minister Cyfryzacji

Janusz Cieszyński

Minister Cyfryzacji

Bogdan Łaga

Position: TVK Chopin

Bogdan Łaga

TVK Chopin

Wojciech Szymczak

Position: Kancelaria Prawna Media

Wojciech Szymczak

Kancelaria Prawna Media

Jacek Wiśniewski

Position: Nexera

Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu, NEXERA

Manager z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zarządzaniu firmami z sektora telekomunikacji i nowoczesnych technologii.

Od momentu powstania spółki w 2017 roku, jako Prezes Zarządu, jest w NEXERZE motorem napędowym unikalnego na polską skalę projektu – wyłącznie hurtowego operatora światłowodowej sieci dostępowej. Pod jego kierownictwem NEXERA została szybko zauważona i uznana w branży w Polsce i na świecie – zyskując wiele istotnych branżowych nagród. Za aktywne przyspieszenie rozwoju sieci światłowodowej w Europie Jacek Wiśniewski otrzymał przyznając mu prestiżową nagrodę FTTH Individual Award.

Wcześniej przez 8 lat związany z Netią, gdzie jako CTO odpowiadał za wdrażanie nowych technologii na sieci i w systemach IT, utrzymanie usług i sieci oraz integrację ponad 40 zakupionych spółek. W latach 2002-2008, jako Członek Zarządu oraz CTO, tworzył
i rozwijał operatora telekomunikacyjnego Tele2, który swoimi działaniami rozpoczął rewolucję na rynku usług telefonicznych w Polsce.

Zwolennik rozwiązań outsourcingowych i organizacji zwinnych. Pragmatycznie podchodzi do rozwiązywania problemów, obserwując rynek w poszukiwaniu najbardziej optymalnych narzędzi.

Jacek Wiśniewski

Nexera

Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu, NEXERA Manager z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem...

Marta Wojciechowska

Position: Fiberhost

Marta Wojciechowska jest Prezeską Zarządu Fiberhost (wcześnjiej INEA) – jednego z liderów w budowie i zarządzaniu nowoczesną, otwartą infrastrukturą światłowodową typu FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu) w Polsce.

Spółka świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy znajdujący się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, mogą korzystać z szerokiej oferty usług internetowych oraz telewizyjnych, a operatorzy mają dostęp do bogatej oferty usług hurtowych. Obecnie zasięgu otwartych sieci światłowodowych Fiberhost znajduje się blisko 1 mln gospodarstw domowych w 8 województwach w kraju.

Marta Wojciechowska z Grupą związana jest od ponad 12 lat. Wcześniej zajmowała stanowisko Członkini Zarządu i odpowiadała za całokształt spraw prawnych, compliance, dział ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwo oraz EHS.

Posiada bogate doświadczenie w projektach regulatory compliance, doradzała w zakresie implementacji wymogów regulacyjnych oraz zarządzania ryzykiem. Uczestniczyła także w międzynarodowych transakcjach M&A, nadzorując i odpowiadając za przebieg procesu w obszarze analiz prawnych.

Marta Wojciechowska

Fiberhost

Marta Wojciechowska jest Prezeską Zarządu Fiberhost (wcześnjiej INEA) – jednego...

Łukasz Dec

Position: Telko.in

Łukasz Dec

Telko.in

Maciej Nowohoński

Position: Orange Polska

Maciej Nowohoński, Członek Zarządu ds. Rynku Hurtowego i Sprzedaży Nieruchomości, Orange Polska.

Od kwietnia 2020 Członek Zarządu ds. Rynku Hurtowego i Sprzedaży Nieruchomości.
Wcześniej, przez 6 lat pełnił rolę Członka Zarządu ds. Finansów w Orange Polska.

Z Orange Polska związany jest od 2003 roku. Pełnił różne role o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze finansów, w szczególności funkcję Kontrolera Grupy Orange Polska w latach 2006-2014. W latach 2010-2011 zajmował także stanowisko Członka Zarządu w spółce Emitel. Natomiast w latach 2011-2013 był Członkiem Zarządu ds. Finansów w spółce PTK Centertel.

Zasiada również w radach nadzorczych wybranych spółek Grupy Orange Polska.
Przed dołączeniem do zespołu Orange pracował między innymi w Arthur Andersen i Andersen Business Consulting.

Maciej Nowohoński

Orange Polska

Maciej Nowohoński, Członek Zarządu ds. Rynku Hurtowego i Sprzedaży Nieruchomości,...

Włodzimierz Zieliński

Position: Fundacja PIKSEL

Włodzimierz Zieliński

Fundacja PIKSEL

Marcin Klepacki

Position: TVP

Dyrektor Biura Dystrybucji TVP S.A. / Director of Distribution Bureau at TVP Polish Television

Marcin Klepacki ukończył Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, Szkołę Główną Handlową oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. Karierę zawodową rozpoczynał w koncernie Pepsico w 1999 r. i jak sam mówi, budował aplikacje mobilne na komputery naręczne, zanim stało się to modne. Od 2004 roku związany z branżą telekomunikacyjną oraz TMT. Wprowadził na rynek pierwszy interaktywny system nawigacji satelitarnej oraz dostarczał mapy Polski do usługi Google Maps.  Pracował między innymi w PTK Centertel i Orange Polska, Erze i T-Mobile Polska, SAS Institute i Netii, gdzie odpowiadał za projekt wykorzystania danych ze ścieżki zwrotnej dekoderów telewizyjnych do prowadzenia badań oglądalności telewizji.

W 2017 r. rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej, na stanowisku Zastępcy Dyrektora Biura Strategii i Projektów. Następnie zidentyfikował potrzebę wzmocnienia obszaru dystrybucji w TVP i od września 2019 r. rozwija Biuro Dystrybucji. Jako Dyrektor Biura Dystrybucji odpowiada za dostarczanie oferty programów i usług Telewizji Polskiej na rynku krajowym i zagranicznym oraz rozwój rozwiązań z obszaru online.

Członek Zarządu Sekcji Nadawców Telewizji Naziemnej przy KIGEiT, inicjator powstania oraz Członek Rady Nadzorczej Związku Pracodawców Prywatnych Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych MOC TV.

Marcin Klepacki

TVP

Dyrektor Biura Dystrybucji TVP S.A. / Director of Distribution Bureau...

Dorota Żurkowska

Position: TVN Grupa Discovery

Dorota Żurkowska, Członek Zarządu TVN Grupa Discovery, odpowiedzialna za krajową i międzynarodową dystrybucję portfolio kanałów i produktów oraz rozwój współpracy z partnerami w Polsce i za granicą. Dorota nadzoruje realizację projektów kluczowych z punktu widzenia strategii firmy. Odpowiada też za procesy transformacyjne, których celem jest dostosowanie biznesu do nowych wyzwań, w szczególności rozwoju produktów digital. Jest również dyrektorem Eurosportu w Polsce.

Przed dołączeniem do zespołu zarządzającego TVN Grupa Discovery zajmowała stanowisko dyrektora zarządzającego Discovery w Polsce. Odpowiadała za dynamiczny rozwój Discovery na polskim rynku w oparciu o innowacyjne produkty, strategiczne partnerstwa oraz siłę brandów i programów obecnych w portfolio Discovery.

Z Grupą Discovery związana jest od 2000 roku, kiedy to razem z Katarzyną Kieli zakładała pierwsze biuro nadawcy w Polsce. W poprzednich latach zajmowała kluczowe stanowiska w międzynarodowych strukturach Discovery. Jako wiceprezes ds. rozwoju sprzedaży reklam, odpowiedzialna była za strategię reklamową Discovery na wszystkich rynkach ówczesnego regionu CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka). Odpowiadała za całościowe zarządzanie, rozwój i wdrażanie strategii sprzedaży czasu reklamowego, skupiając się przede wszystkim na Bliskim Wschodzie, Afryce Południowej, Rosji, Turcji, Niemczech, Rumunii i Polsce.

Przed dołączeniem do Discovery pracowała w zespołach Wizja TV, UPC (dawniej PTK) i The Communication Bridge. Ukończyła Uniwersytet Warszawski oraz Prywatną Szkołę Handlową i IESE Business School.

Dorota Żurkowska

TVN Grupa Discovery

Dorota Żurkowska, Członek Zarządu TVN Grupa Discovery, odpowiedzialna za krajową...

Dariusz Dąbski

Position: Telewizja Puls

Prezes Telewizji Puls, trzeciej co do wielkości komercyjnej grupy telewizyjnej w Polsce, z 7-procentowym udziałem w rynku*. Karierę zawodową rozpoczynał w USA. Po powrocie do Polski piastował wysokie stanowiska w kluczowych spółkach branży informatycznej, telekomunikacyjnej, internetowej i paliwowej. Był m.in. Prezesem Optimus S.A., Fujitsu Siemens Computers, Netia Telecom, TDC Internet, AC&G, Entertainment Systems Poland. Przewodniczył także Radom Nadzorczym PKN Orlen, Optimus Lockheed Martin i Onet.pl. W 2005 roku związał się z Telewizją Puls, sprowadził do niej inwestora News Corporation, firmę miliardera Ruperta Murdocha. Kiedy w 2008 roku potentat postanowił wyjść z Polski, Dariusz Dąbski odkupił jego udziały w Telewizji Puls i sukcesywnie budował stację, otwierając w 2012 kolejny, obok TV Puls, kanał PULS 2.

*(Nielsen, 01-31.08.21, All 16-49)

Dariusz Dąbski

Telewizja Puls

Prezes Telewizji Puls, trzeciej co do wielkości komercyjnej grupy telewizyjnej...

Jacek Oko

Position: UKE

Nowym Prezesem UKE został dr inż. Jacek Oko, absolwent i wieloletni pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej, a także doświadczony menadżer branży telekomunikacyjnej.
Przez wiele lat łączył pracę dydaktyczną ze stanowiskami dyrektorskimi w Dziale Informatyzacji Politechniki Wrocławskiej i we Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym. Ma także bogate doświadczenie w biznesie – pełnił funkcje dyrektora departamentów odpowiedzialnych za technikę i transmisję danych w telekomach, m. in. Telefonii Lokalnej S.A. i Telefonii DIALOG S.A.

Zawodowe zainteresowania nowego Prezesa UKE skupiają się na aspektach technicznych, biznesowych i prawnych usług telekomunikacyjnych oraz sieci teleinformatycznych, a także na rozwoju internetu, konwergencji telekomunikacji, informatyki i mediów oraz problemach społeczeństwa informacyjnego.

W swojej karierze kierował m.in. projektami „Cyberbezpieczeństwo dla gospodarki przyszłości”, „Specjalizowana Polska Infrastruktura Naukowa na rzecz Laboratoriów Badawczych (SPIN-LAB)” i „Cloud Computing – nowe technologie w ofercie dydaktycznej Politechniki Wrocławskiej”, jest autorem licznych publikacji naukowych.

Z wykształcenia jest doktorem inżynierem elektronikiem o specjalności telekomunikacja. Ukończył kurs zarządzania projektami na The George Washington University School of Business and Public Management.

Jacek Oko

UKE

Nowym Prezesem UKE został dr inż. Jacek Oko, absolwent i...

Jakub Woźny

Position: Kancelaria Prawna Media

Jakub Woźny

Kancelaria Prawna Media

Bogusław Kisielewski

Position: Grupa KINO POLSKA TV

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży medialnej, Prezes Zarządu Kino Polska TV SA i Stopklatka SA. Wcześniej zasiadał w zarządach spółek Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o., Dores Sp. z o.o., Modena Projekt Sp. z o.o., ZPO Modena S.A. i BMJ Management Sp. z o.o. W przeszłości pełnił również funkcje Dyrektora Finansowego i był maklerem. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na Wydziale Ekonomii. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania, finansów, rachunkowości zarządczej i finansowej, rynków kapitałowych, systemów komputerowych zakresu ERP, MRP.

Bogusław Kisielewski

Grupa KINO POLSKA TV

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży medialnej, Prezes Zarządu Kino...

Ireneusz Piecuch

Position: DGTL LAW

Starszy wspólnik i współzałożyciel kancelarii DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy S.K.A. Wcześniej przez ponad 7 lat związany z międzynarodową kancelarią CMS (m.in. jako współzarządzający globalną praktyką telekomunikacyjną tej firmy oraz lider praktyki TMT w regionie CEE). W swojej karierze Irek pracował także przez ponad 14 lat w IBM (jak szef działu prawnego w Polsce, lider CEE w regionie a także wiceprezes IBM Polska odpowiedzialny za operacje), 3 lata w Grupie Telekomunikacja Polska S.A. (obecnie ORANGE – m.in. jako członek Zarządu odpowiedzialny za strategię i rozwój biznesu) oraz prawie 3 lata w Poczta Polska S.A. jako wiceprezes odpowiedzialny za strategię, IT oraz obrót międzynarodowy. Zasiadał także w Radach Nadzorczych takich spółek jak Emitel, Wirtualna Polska, KGHM czy PKP PLK.

DGTL koncentruje się na transakcjach M&A, prawie nowych technologii, prawie pracy i prawie własności intelektualnej – kluczowych obszarach z zakresu wsparcia transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw.

Ireneusz Piecuch

DGTL LAW

Starszy wspólnik i współzałożyciel kancelarii DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy...

Uczestnicy

W jednym miejscu zebraliśmy liderów oraz ekspertów rynku telekomunikacyjnego i medialnego

Tematyka

Poruszymy aspekty naszej branży, jej rozwoju oraz nadchodzących zmian

Dawka wiedzy

Praktyczna wiedza o branży w przystępnej formie w jednym czasie

Interakcja

Po zakończeniu każdego panelu zapraszamy do interakcji z naszymi Prelegentami