Podsumowanie

Zorganizowana w dniach 3-5.10.2022 roku przez PIKE i Fundację PIKSEL 49 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE 2022 w Toruniu skupiła ponad 500 uczestników i odwiedzających konferencję, 350 online oraz 35 wystawców. Przez dwa dni obrad odbyto blisko 40 debat, dyskusji panelowych, prezentacji oraz wydarzeń towarzyszących. Po uroczystym otwarciu konferencji, przedstawiciele izb gospodarczych działających w obrębie mediów i telekomunikacji podpisali a następnie przekazali Januszowi Cieszyńskiemu, sekretarzowi stanu w KPRM odpowiedzialnemu za telekomunikację i cyfryzację memorandum rynku, zawierające m.in. listę postulatów branży dotyczących zniesienia barier stojących przed procesem inwestycyjnym. Prezes Jerzy Straszewski podkreślił znaczenie tego dokumentu jako wyrazu jednolitego stanowiska branży medialnej i telekomunikacyjnej, wobec zaistniałych i zidentyfikowanych dotychczas barier. „Od tempa ich znoszenia zależy przyszłość naszej branży w bardzo niepewnych czasach” – podkreślił prezes Straszewski. Minister Janusz Cieszyński na spotkaniu z przedstawicielami branży zapewnił, iż część postulatów jest już wdrażana a efekty będą widoczne niebawem m.in. w przesłanych do Sejmu projektach ustaw. Sygnatariuszami porozumienia pn. „Ułatwienia inwestycyjne dla branży telekomunikacyjnej” jest: Fundacja Open Allies, PIKE, KIKE, KIGEIT i Mediacom. Prezes Jerzy Straszewski, otwierając konferencję wspólnie z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim i Przewodniczącym KRR i TV Witoldem Kołodziejskim podkreślił, iż jest to zwieńczenie obchodów 30-lecia PIKE i nieprzypadkowo ma miejsce w mieście Kopernika. W 2023 roku odbędą się obchody 550 rocznicy urodziny wielkiego astronoma a konferencja PIKE wpisuje się w cykl wydarzeń temu poświęcony

Patronat Honorowy

Partner Strategiczny

Partnerzy

Współpraca

Patronat Medialny

Członkowie PIKE

2 500 zł + VAT

Pozostali

3 000 zł + VAT

Administracja Państwowa

2 500 zł + VAT

Forum Telewizji Lokalnych

1 200 zł + VAT

Mapkae

Copernicus Toruń Hotel

Bulwar Filadelfijski 11,

87-100 Toruń

TYTANOWE OKO

Do tegorocznej edycji Festiwalu zostało zakwalifikowanych 31 produkcji, spełniających wymogi formalne. Statuetki „Tytanowego Oka” zostały wręczone w trzech kategoriach: Polska Produkcja Telewizyjna, Współpraca z Operatorami oraz Wydarzenie Roku. A oto Laureaci:

POLSKA PRODUKCJA TELEWIZYJNA – Laureatem został Player.pl za produkcję serialu – „SKAZANA
Nominacje otrzymali: Canal+ Polska za produkcję serialu – „THE OFFICE PL” , Netflix za produkcję serialu – „KRÓLOWA

WYDARZENIE ROKU – Kapituła Konkursu „Tytanowego Oka” pierwszy raz w historii zdecydowała się przyznać wspólne nagrody za „SOLIDARNOŚĆ MEDIÓW Z UKRAINĄ”. Rzetelne przekazywanie informacji z frontu oraz zaangażowanie w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wyróżnienia otrzymali: TVN Warner Bros. Discovery, Telewizja Polska, Telewizja Polsat,  Telewizja Puls,  Canal+ Polska, Kino Polska S.A., Walt Disney Polska, Nickelodeon

WSPÓŁPRCA Z OPERATORAMI – Laureatem został A+E NETWORKS POLAND
Nominacje otrzymali: Walt Disney Polska, Viasat World

Celem Festiwalu jest promowanie programów telewizyjnych oraz ich producentów, nadawców i autorów, którzy świadcząc najwyższej jakości usługi, jednocześnie w możliwie najpełniejszy sposób realizują ideę współpracy z Operatorami Telewizji Kablowych. Festiwal skierowany jest do producentów, autorów oraz nadawców. Do konkursu zostały zgłoszonych audycje telewizyjne, filmy, seriale, krótkie filmy wideo, jak i kampanie informacyjne i społeczne, projekty inicjowane przez nadawców itp., których premiera odbyła się w okresie od września 2021 roku do września 2022 roku.

XVIII edycja Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy” o nagrodę „Kryształowego Ekranu”

3 października 2022 roku w trackie Wielkiej Gali Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, która towarzyszy 49 Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE organizowanej w Toruniu poznaliśmy Laureatów Konkursu „To Nas Dotyczy” o nagrodę „Kryształowego Ekranu”.  „Kryształowe Ekrany” to nagrody dla telewizji lokalnych przyznawane od 2004 roku. Konkurs został objęty patronatem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W tegorocznej edycji wzięło udział 18 telewizji lokalnych nadających swoje programy w sieciach kablowych operatorów zrzeszonych w PIKE, które zgłosiły 99 materiałów filmowych.

W kategorii „Moja Mała Ojczyzna” zwyciężyła Telewizja Proart z Ostrowa Wielkopolskiego audycją „Ostrowski czas Komedy” autorstwa Hanny Olejnik.
Zwycięskim newsem dotyczącym pomocy Ukrainie został news zatytułowany „Dramat na granicy. Potrzebna nasza pomoc” zrealizowany przez Krzysztofa Czuba z Wielkopolskiej Telewizji Kablowej z Poznania.
Nagrodę główną w kategorii  „Zwyczajnie niezwyczajni” Jury przyznało Telewizji Obiektyw z Krosna za realizację audycji „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” autorstwa Bogdana Miszczaka.
W kategorii „Społecznie wrażliwi” nagrodzono „Kryształowym Ekranem” łódzką telewizję TOYA za materiał „Rodzice zastępczy-zawód z sercem” autorstwa Kamili Basińskiej.

Złota PIKE

Złota PIKE przyznawana jest od 2007 roku osobom przedsiębiorstwom oraz instytucjom, które w sposób godny wyróżnienia przyczyniają się do rozwoju całej branży i swoją działalnością – zarówno biznesową, jak i społeczną – stanowią wzór do naśladowania.

Tegorocznym LAUREATEM „Złotej PIKE” w kategorii Osoba został wybrany
WITOLD KOŁODZIEJSKI.

W laudacji Prezes Fundacji Piksel Dr Włodzimierz Zieliński podkreślił, że tegoroczny Laureat związany jest z rynkiem medialnym od dziesiątków lat, jako redaktor, producent, dziennikarz, ekspert medialny czy wreszcie minister. Swoją wiedzą, ogromnym doświadczeniem, umiarkowaniem a wreszcie wykazaną niedawno postawą godną męża stanu, tonował wszelkiego rodzaju kryzysy, rozwiązywał napięcia i spory nie tracąc jednocześnie przekonania, że polski rynek medialny wymaga reform, a system koncesyjny daleki jest od doskonałości. Rozważnie miarkując różne racje, postępuje praworządnie ale
i z wyobraźnią, a jednocześnie trzymającej stronę rynku, któremu nade wszystko należy się swoboda działalności gospodarczej. Jest wierny swoim przekonaniom, ale rozumie, że pluralizm mediów jest wartością naczelną. Jak Przewodniczący KRRiT był zaangażowany w wiele projektów m.in na rzecz uregulowania zasady must carry-must offer czy funkcjonowania platform OTT
i platform zdelokalizowanych.

9.30  – 9.50 Uroczyste otwarcie 49 Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE
9.50-10.10 Wpływ regulacji na rozwój rynku telekomunikacyjnego i poziom inwestycji – oczekiwania branży
Jakub Woźny – Kancelaria Prawna Media
Krzysztof Węglarz – Dream World
10.10 – 10.15 Podpisanie porozumienia – „Ułatwienia inwestycyjne dla branży telekomunikacyjnej”
10.15 – 11.00 Rozmowy jeden na jeden – perspektywy rozwoju rynku komunikacji elektronicznej, oczekiwania branży cz.1 
Janusz Cieszyński – Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa vs. Janusz Kosiński – Członek Rady Cyfryzacji
Yuriy Matsyk – Ministry of Digital Transformation of Ukraine vs. Ireneusz Piecuch – Partner Zarządzający, DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy
11.00 – 11.20 Wpływ inflacji na inwestycje i rozwój gospodarczy
prof. Paweł Wojciechowski – Whiteshield
Janusz Kosiński – Członek Rady Cyfryzacji
11.20 – 11.40 Nowe wyzwania i trendy w telekomunikacji
Guy Bisson -Executive Director, Ampere Analysis
11.40 – 11.50 Przerwa kawowa 
11.50  – 12.05 Co dalej z KPO i FERC?
Marcin Łukaszewicz – Radca Prawny, KPRM
12.05 – 12.50 Wyzwania rynku szerokopasmowego – otwarte sieci światłowodowe
Moderator: Marta Wojciechowska – Prezes Zarządu, Fiberhost
Zaproszeni Paneliści:
Michał Bartkowiak – Prezes Zarządu, Vectra
Maciej Nowohoński – Członek Zarządu ds. Rynku Hurtowego i Sprzedaży Nieruchomości, Orange Polska
Andrzej Abramczuk – Prezes Zarządu, Netia
Jacek Wiśniewski – Prezes Zarządu, Nexera
Patrycja Gołos – Dyrektor Regulacji Fixed & Media, Play /Wiceprezes PIKE
12.50 – 13.10 Od świata manualnego do idealnego. Automatyzacja procesu zakupu usługi
Olaf Pospischil – Wiceprezes Zarządu, IBPM
Katarzyna Duszyńska – IT Projekt Manager, Fiberhost
13.10 – 13.50 Telekomunikacja w świecie VUCA
Moderator: Jakub Woźny – Kancelaria Prawna Media
Zaproszeni Paneliści:
Claus Adams – The Society of Cable Telecommunications Engineers (USA)
Marius Daukantas – Dyrektor Zarządzający, Lithuanian Cable Television Association
Carsten Engelke – Dyrektor ds. Technicznych, Association of German Cable Operators (ANGA)
Guy Bisson – Executive Director, Ampere Analysis
Dmytro Kniaziev – Head of the Developing Digital Infrastructure Bureau, Stowarzyszenie Właścicieli Praw i Dostawców Treści Ukraina (АPPK)
Jerzy Straszewski – Prezes Zarządu, PIKE
13.50 -14.40  Lunch
14.40 – 15.00 Rozmowy jeden na jeden – perspektywy rozwoju rynku komunikacji elektronicznej cz.2
Jacek Oko – Prezes, UKE vs. Wojciech Dziomdziora – General Counsel and Chief Compliance Officer, Nexera
15.00- 15.45 Czego nauczyła nas wojna w kontekście wydajności sieci i cyberbezpieczeństwa?
Moderator: Marcin Bochenek – Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej, Inseqr
Zaproszeni Paneliści:
Wiesław Łodzikowski- Dyrektor Biuro Infrastruktury IT, PKN Orlen
Karol Wróbel – Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa i Departamentu IT, EXATEL
Przemysław Dęba – Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa, Orange Polska
Piotr Moroz – Dyrektor ds. Usług Bezpieczeństwa, Netia
15.45 – 16.30 WARSZTATY PRAWNE
Nowe otwarcie w prawie autorskim – jak zmiany w zakresie reemisji, direct injection, opłaty reprograficznej i VOD wpłyną na obciążenia operatorów?
Wojciech Szymczak – Kancelaria Prawna Media
Luiza Piskorek – Kancelaria Prawna Media
Nowy obowiązek sprawozdawczy SIDUSIS. Na co się przygotować i jak uniknąć odpowiedzialności finansowej?
Tomasz Bukowski – Kancelaria Prawna Media
16.45 – 18.00 Uroczysta premiera serialu – „To nie ze mną” (Sala konferencyjna)
18.50 – 19.00 Transfer uczestników do Teatru Horzycy – (Plac Teatralny 1 – 800 metrów) 
19.00 – 22.00 Wielka Gala z okazji 30-lecia Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej – Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Wręczenie statuetek:
• Konkurs dla Telewizji Lokalnych „To nas dotyczy” o nagrodę „Kryształowego Ekranu”
• Konkurs o nagrodę „Tytanowego Oka”
• „Złota PIKE”
22.00 – 3.00 Kolacja połączona z AfterParty – Klub Stars hotel Copernicus
7.30 – 8.00 Kto rano wstaje…” Poranny bieg operatorów
9.00 – 10.45 Śniadanie Liderów
gość specjalny: Wojciech Bojanowski – Dziennikarz i reporter TVN24
10.45 – 11.00 Potrzeby i oczekiwania operatorów, nadawców, właścicieli platform, a możliwości firm badawczych
Patryk Pallus – Redaktor Naczelny, Wirtualnemedia
Kateryna Edelshtein – Regionalny Lider, CEE Nielsen
11.00 – 11.15 Perspektywy rozwoju branży rozrywki i mediów – PwC Global Entertainment & Media Outlook 2022–2026
Marcin Sidelnik – Partner, PWC Polska
11.15 – 11.30 Jak zmiany standardu nadawania wpłynęły na konsumpcję mediów i rynek reklamy?
Lucyna Koba – Client Service Director, Nielsen
11.30 – 11.45 Przerwa kawowa 
11.45 – 12.05 Podsumowanie kadencji KRRiT – szanse, zagrożenia i wyzwania regulacyjne
Witold Kołodziejski – Przewodniczący KRRiT
Łukasz Dec – Redaktor Naczelny, Telko.in
12.05 – 12.45 Równość nadawców na rynku medialnym
Moderator: Ireneusz Piecuch – Partner Zarządzający, DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy
Zaproszeni Paneliści:
Dariusz Dąbski – Prezes Zarządu, Telewizja Puls
Bogusław Kisielewski – Prezes Zarządu, Kino Polska
Dorota Żurkowska – Członek Zarządu, TVN Warner Bros. Discovery
Marcin Klepacki – Dyrektor Biura Dystrybucji, TVP
Andrzej Kozłowski – Prezes Zarządu, Emitel
12.45 – 13.00 Ekosystem DAI – uwarunkowania wdrożenia technologii w Polsce
Marcin Grabowski – Pełnomocnik Zarządu GPW ds. Budowy Platformy DAI, GPW
13.00 – 13.20 Czy jesteśmy gotowi do wdrażania zielonej telekomunikacji?
Piotr Mieczkowski – Dyrektor Zarządzający, Fundacja Digital Poland
Agnieszka Jankowska – Dyrektor Departamentu Public Affairs, T-Mobile
Rafał Mikołajczyk – Dyrektor ds. Komunikacji Wewnętrznej i CSR, TVN Warner Bros. Discovery
13.20 – 13.40 Kim jest konsument mediów w Polsce?
Mirosław Kalinowski – Dyrektor, Krajowy Instytut Mediów
13.40 – 13.55 Jak poznać rynek i potrzeby konsumentów ?
Wojciech Kamieniecki – Prezes Zarządu, Inseqr
13.55 – 14.35 Jak tworzyć, agregować i monetyzować treści wideo?
Moderator: Szymon Karbowski – Prezes Zarządu, StreamVX
Zaproszeni Paneliści:
Tomasz Strożek – Vice Presidente EMEA, SeaChange
Simon Miller – Managing Director, Gracenote International at Nielsen
Krzysztof Świergiel – Prezes Zarządu,  SportEleven
Ewelina Rabsztyn – Dyrektor Programowy, Orange Polska
Maciej Gozdowski – Dyrektor Zarządzający, Player.pl
14.35 – 15.30 Lunch
15.30 – 16.40 Idealny miks IPTV, OTT i TV, jak programować i dystrybuować?
Moderator: Jacek Kobierzycki- Dyrektor Zarządzający, TOYA
Zaproszeni Paneliści:
Małgorzata Seck – Wiceprezes ds. Programowych, Canal+ Polska
Izabella Wiley – General Manager, A+E Networks Poland
Małgorzata Wojtaszko – Dyrektor Programowy, Vectra
Dorota Żurkowska – Członek Zarządu, Warner Bros. Discovery
Karolina Okrój – Dyrektor Zarządzający, Promax
Patrycja Czajkowska Dyrektor – Ośrodek Kanałów i Serwisów Internetowych, TVP
17.00 – 18.30 Wyścig Smoczych Łodzi o Puchar Prezesa PIKE
19.00 – 2.00 Wieczór pożegnalny – 5 urodziny Nexery, Klub Stars hotel Copernicus

 

9:00 – 11:00 Wyjazd uczestników
9.30  – 10.00 Uroczyste otwarcie 49 Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE
10.00 – 10.15 Wpływ regulacji na rozwój rynku telekomunikacyjnego i poziom inwestycji – oczekiwania branży
Jakub Woźny – Kancelaria Prawna Media
Krzysztof Węglarz – Dream World
10.30 – 10.35 Otwarcie IX Forum Telewizji Lokalnych
Ewa Michalska – Prezes Fundacji Fundusz Telewizji Lokalnych
10.35 – 11.15 Pierwsze kompleksowe ogólnopolskie badanie oglądalności lokalnych stacji telewizyjnych – prezentacja wyników
Marcin Grabowski – Przewodniczący Rady Metodologicznej ds. RPD KRRiT
11.15 – 12.00 Fundacja Fundusz Telewizji Lokalnych – jej cele i działania
Ewa Michalska – Prezes Fundacji FTL
Juliusz Marek – Vice-prezes Fundacji FTL
12.00 – 12.15 przerwa kawowa 
12.15 – 13.00 Telewizje lokalne po pandemii – omówienie wyników badań wykonanych w roku 2021 i 2022
Juliusz Marek – Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne
13.00 – 13.45 Media lokalne w USA – modele biznesowe i kierunki rozwoju
Piotr Marek, Akademia 4Media
14.15 -15.15  Lunch
15.15 – 16.15 Podsumowanie XVIII edycji Konkursu Programów Telewizji Lokalnych To Nas Dotyczy
Ewa Michalska – Dyrektor Konkursu TND
16.15 – 17.15 Wirtualne studio telewizyjne w fotorealistycznej technologii gamingowej – budżetową szansą rozwoju i funkcjonowania telewizji w czasach post-pandemii i kryzysu – prezentacja połączona z warsztatami
Piotr Ługowski – Prezes MBS Sp. Z o.o.
17.00 – 18.00 Premiera odcinka serialu – „To nie ze mną”
18.50-19.00 Transfer uczestników do Teatru Horzycy – (800 metrów)
18.50-22.00 Wielka Gala z okazji 30-lecia Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej – Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Wręczenie statuetek:
• Konkurs dla Telewizji Lokalnych „To nas dotyczy” o nagrodę „Kryształowego Ekranu”
• Konkurs o nagrodę „Tytanowego Oka”
• „Złota PIKE”
22.00 – 3.00 Kolacja połączona z AfterParty – Klub Stars hotel Copernicus
Bez-nazwy222

Sebastian Wasilewski

Organizacja: NASK

Dyrektor Pionu Mediów i Komunikacji w NASK
Menedżer ds. komunikacji, producent i dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem w mediach. Zarządzał kampaniami wizerunkowymi i społecznymi dla sektora publicznego oraz tworzył reklamy dla prywatnych klientów. W ostatnich latach współpracował z AGORA S.A., Politechniką Gdańską i Ministerstwem Zdrowia. Produkowany przez niego serial popularnonaukowy „Dlaczego” zdobył nagrodę główną w konkursie PRom w kategorii Kreacja. Wcześniej przez wiele lat był związany z TVN24. W 2021 roku nominowany do nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Sebastian Wasilewski

NASK

Dyrektor Pionu Mediów i Komunikacji w NASK Menedżer ds. komunikacji,...

Adam Marczyński

Organizacja: NASK

Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji

Adam Marczyński od wielu lat jest związany z branżą IT. Od 2001 roku zajmuje się bezpieczeństwem informacji oraz cyberbezpieczeństwem, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa przetwarzania informacji w chmurach obliczeniowych. Pełnił szereg funkcji kierowniczych, m.in. jako członek zarządu (CTO) w Chmurze dla Zdrowia, dyrektor bezpieczeństwa (CISO) w Chmurze Krajowej, w Biurze Informacji Kredytowej, Biurze Informacji Gospodarczej Infomonitor, CSS S.A. Posiada również doświadczenie w pracy w międzynarodowych korporacjach takich jak HP, gdzie przez 8 lat zajmował stanowiska związane z bezpieczeństwem (m.in. Country Security Officer, CEE Security Officer, Security Architect). Dzięki łączeniu wieloletniego doświadczenia z branży IT z kompetencjami miękkimi (licencjat z socjologii, magisterium z politologii) Adam Marczyński zbudował swoją reputację sprawnego i empatycznego menedżera, specjalizującego się w zarządzaniu zespołami eksperckimi.
Oprócz pracy zawodowej w biznesie, Adam Marczyński przez wiele lat współpracował z SGH w Warszawie jako wykładowca studiów podyplomowych na kierunkach związanych z bezpieczeństwem informacji. W czasie swojej kariery zdobył również szereg certyfikatów zawodowych, zarówno producentów rozwiązań (IBM, Microsoft, HP), ale również niezależnych organizacji (CISA, CISM, CISSP, CRISC, C|EH, Security+, Server+). Udziela się również społecznie w organizacjach związanych z bezpieczeństwem informacji, uczestniczy aktywnie w konferencjach i innych wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem.

Director for Cybersecurity and Innovation

Adam Marczyński has been associated with the IT industry for many years. Since 2001, he has been dealing with information security and cybersecurity, with particular emphasis on the security of information processing in cloud computing. He held a number of managerial positions, including as a member of the management board (CTO) in Chmura dla Zdrowia, security director (CISO) in Chmura Krajowa, Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej Infomonitor, CSS S.A. He also has experience in working in international corporations such as HP, where he held positions related to security for 8 years (including Country Security Officer, CEE Security Officer, Security Architect). By combining many years of experience in the IT industry with soft skills (bachelor’s degree in sociology, master’s degree in political science), Adam Marczyński has built his reputation as an efficient and empathetic manager specializing in the management of expert teams.

Adam Marczyński

NASK

Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji Adam Marczyński od wielu lat...

Marcin Wysocki

Organizacja: Ministerstwo Cyfryzacji

Urzędnik służby cywilnej z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w administracji rządowej w obszarze telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa. Pracował m.in. w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Obecnie Zastępca Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji, opiekun merytoryczny nowelizacji ustawy o krajowym o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ustawy
o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej oraz ustawy o szczególnych zasadach wynagradzania osób realizujących zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Ukończył program MBA dla branży IT w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, studia prawnicze w Europejskiej Szkole Prawa i Administracji. Jest absolwentem administracji i politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa nowych technologii w Polskiej Akademii Nauk, a także zarządzania cyberbezpieczeństwem
w Akademii Leona Koźmińskiego.

Marcin Wysocki

Ministerstwo Cyfryzacji

Urzędnik służby cywilnej z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w administracji rządowej...

Emil Pawłowski

Organizacja: Gemius

Chief Product Officer, Gemius

Emil Pawłowski

Gemius

Chief Product Officer, Gemius

Aleksandra Chmielewska

Organizacja: Gemius

TV Product Manager, Gemius

Aleksandra Chmielewska

Gemius

TV Product Manager, Gemius

Maja Kurzelewska

Organizacja: Krajowy Instytut Mediów

Maja Kurzelewska

Krajowy Instytut Mediów

Michał Banasiuk

Organizacja: Polski Światłowód Otwarty

Chief Commercial Officer, Polski Światłowód Otwarty

Zarządza inwestycjami PŚO w rozbudowę zasięgu sieci światłowodowej oraz modernizację obecnej infrastruktury do XGS-PON o planowanej wartości kilku miliardów złotych. Dodatkowo, odpowiada za przychody spółki, wynikające ze współpracy PŚO z operatorami, m.in. Play i T-Mobile oraz zarządza obszarami obsługi klienta, instalacji i komunikacji/PR.

Członek Zarządu Sekcji Operatorów Telekomunikacyjnych KIGEiT.

Wcześniej przez 11 lat związany z Play, odpowiadał m.in. za rozwój firmy na rynku hurtowym.

Zaangażowany w temat zwalczania barier inwestycyjnych w celu przyspieszania rozbudowy sieci światłowodowych w Polsce.

Michał Banasiuk

Polski Światłowód Otwarty

Chief Commercial Officer, Polski Światłowód Otwarty Zarządza inwestycjami PŚO w...

Krzysztof Marciniak

Organizacja: IBPM

Obecnie odpowiada za sprzedaż i rozwój nowych produktów oraz usług IT w IBPM S.A. Do jego obowiązków należy zarządzanie strategią rozwiązań IT w obszarach sprzedaży, udostępniania i utrzymania infrastruktury telekomunikacyjnej oraz planowania inwestycji.
Uczestniczył w złożonych projektach IT zarówno od strony dostawcy, jak i klienta.
Wcześniej przez wiele lat był związany z branżą telekomunikacyjną na różnych stanowiskach managerskich w obszarze IT.

Krzysztof Marciniak

IBPM

Obecnie odpowiada za sprzedaż i rozwój nowych produktów oraz usług...

Polat Ayerden

Organizacja: A10 Networks

is Regional Sales Manager of A10 Networks, working to help ISPs, Telcos and Enterprises to provide more secure and reliable services to their customers. Having worked in several multinational companies throughout his career like VMware, Genesys, NCR, he has developed niche solutions together with his business partners in Europe nd Middle East. As an ex academic, he is still very much interested in cryptography and communications security.

Polat Ayerden

A10 Networks

is Regional Sales Manager of A10 Networks, working to help...

Przemysław Frasunek

Organizacja: Redge Technologies

Członek Zarządu

Przemysław Frasunek

Redge Technologies

Członek Zarządu

Wojciech Szymczak

Organizacja: Kancelaria Prawna Media

Radca Prawny

Wojciech Szymczak

Kancelaria Prawna Media

Radca Prawny

Lucyna Koba

Organizacja: Nielsen Media

Prezes Zarządu

Lucyna Koba

Nielsen Media

Prezes Zarządu

Krzysztof Węglarz

Organizacja: Dream World

Krzysztof Węglarz

Dream World

Marlena Kondrat

Organizacja: Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

Członek Zarządu

Marlena Kondrat

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

Członek Zarządu

Maciej Wróbel

Organizacja: Sejm RP

Przewodniczący Sejmowej Podkomisji ds. Mediów i Polityki Audiowizualnej

Poseł na Sejm RP, były dziennikarz, autor filmów dokumentalnych, samorządowiec, wykładowca akademicki.
Większość zawodowego życia związany z Telewizją Polską gdzie do 2016 roku był reporterem „Wiadomości” TVP1, prowadzącym magazyn turystyczny „Okno na Polskę” i „To jest temat” w TVP Info. W 2009 roku został najmłodszym w Polsce szefem programu informacyjnego TVP w Olsztynie.
W 2017 roku założył Telewizję ReTV i został prowadzącym magazyn 24 Godziny w Nowa TV.
11 grudnia 2018 roku został zastępcą Burmistrza Kętrzyna.
Od 2023 roku Poseł na Sejm RP. Przewodniczący podkomisji ds. mediów i polityki audiowizualnej
Członek sejmowej komisji kultury i środków przekazu, komisji cyfryzacji i komisji odpowiedzialności konstytucyjnej
Członek Stowarzyszenia TAK dla Polski, od 1 czerwca 2022 członek Platformy Obywatelskiej RP. Laureat Ostrego Pióra BCC, Nagrody Głównej Rotary International, a także zwycięzca konkursu stypendialnego BBC. Zdobywca statuetki Złotego Anioła 2023.

Maciej Wróbel

Sejm RP

Przewodniczący Sejmowej Podkomisji ds. Mediów i Polityki Audiowizualnej Poseł na...

Sebastian Urban

Organizacja: Kancelaria Prawna Media

Posiada szerokie doświadczenie w negocjowaniu kontraktów – m. in. umów licencyjnych, umów sektora IT, umów franczyzowych oraz umów na udzielenie praw telewizyjnych, umów Ad Sales czy umów z domami mediowymi.

Od 2002 roku pracował w międzynarodowych kancelariach, zespołach adwokackich (chambers) oraz międzynarodowych firmach z sektora mediów i telekomunikacji w Londynie i w Warszawie. W latach 2011 – 2015 zajmował stanowisko Dyrektora Prawnego w Discovery Networks, odpowiedzialnego za Europę Środkową.

Doradza nadawcom telewizyjnym, operatorom kablowym, operatorom IPTV oraz platformom VOD i OTT, izbom gospodarczym z sektora mediów i telekomunikacji, firmom z sektora IT oraz e-sportu.
Sebastian jest polskim radcą prawnym oraz angielskim adwokatem (barrister). Doradza zarówno w sprawach dotyczących prawa polskiego, jak i prawa Anglii i Walii.

Włada językiem angielskim na poziomie języka ojczystego.

Sebastian Urban

Kancelaria Prawna Media

Posiada szerokie doświadczenie w negocjowaniu kontraktów – m. in. umów...

Tomasz Opolski

Organizacja: Ministerstwo Cyfryzacji

Zastępca Dyrektora Departamentu Telekomunikacji

Tomasz Opolski

Ministerstwo Cyfryzacji

Zastępca Dyrektora Departamentu Telekomunikacji

Eliza Pogorzelska

Organizacja: Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Dyrektor Biura Projektów Sektora Telekomunikacji i Cyberbezpieczeństwa

Eliza Pogorzelska

Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Dyrektor Biura Projektów Sektora Telekomunikacji i Cyberbezpieczeństwa

Tomasz Bator

Organizacja: UKE

Dyrektor Departamentu Regulacji

Tomasz Bator

UKE

Dyrektor Departamentu Regulacji

Bartłomiej Pejo

Organizacja: Komisja ds. Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

Przewodniczący

Bartłomiej Pejo

Komisja ds. Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

Przewodniczący

Łukasz Dec

Organizacja: TELKO.in

Łukasz Dec

TELKO.in

Krzysztof Gawkowski

Organizacja: Ministerstwo Cyfryzacji

Wicepremier, Minister Cyfryzacji

Urodzony 11 kwietnia 1980 r. w Warszawie. Polski polityk i działacz samorządowy, doktor nauk humanistycznych. 

Absolwent politologii w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie. W wyborach samorządowych w 2002 i 2006 r. był wybierany na radnego Wołomina. W latach 2007-2008 – nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony w Warszawie. W latach 2010-2014 – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W 2011 r. uzyskał na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku stopień doktora nauk humanistycznych. Od 2019 r. poseł na Sejm RP. Od 2021 r. – wiceprzewodniczący partii Nowa Lewica. 13 grudnia 2023 r. został powołany na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów oraz Ministra Cyfryzacji.   

Prywatnie mąż, ojciec oraz autor powieści kryminalnych. 

Krzysztof Gawkowski

Ministerstwo Cyfryzacji

Wicepremier, Minister Cyfryzacji Urodzony 11 kwietnia 1980 r. w Warszawie....

Piotr Marzec

Organizacja: Google Cloud Polska

Business Development Manager, Google Cloud Polska

W Google od 2007 roku. Współtworzył branżę SEM zmieniając rynek reklamy i mediów online by następnie w regionie Centralnej Europy wprowadzać zakup programatyczny i rozwiązania MarTech od Google, a później stanąć za sukcesem reklamowym serwisu YouTube w Polsce. Obecnie w strukturach Google Cloud łączy doświadczenia z obszaru mediów i marketingu z najnowszymi rozwiązaniami AI.

Piotr Marzec

Google Cloud Polska

Business Development Manager, Google Cloud Polska W Google od 2007...

Agnieszka Gajzler

Organizacja: Telewizja WP

Agnieszka Gajzler

Telewizja WP

Piotr Mieczkowski

Organizacja: Fundacja Digital Poland

Dyrektor Zarządzający

Piotr Mieczkowski

Fundacja Digital Poland

Dyrektor Zarządzający

Michał Winnicki

Organizacja: MWE Networks

Prezes Zarządu

Michał Winnicki

MWE Networks

Prezes Zarządu

Leszek Lis

Organizacja: Cellnex Poland

Bio PL

Manager z niemal 30-letnim doświadczeniem w zakresie rozwoju i optymalizacji sieci telekomunikacyjnych. W ostatnim czasie pełnił on rolę Wiceprezesa ds. Operacyjnych w firmie TP Teltech (grupa Orange), a wcześniej, przez 9 lat, był Członkiem Zarządu ds. Technicznych w NetWorkS!. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, SGH, University of Minnesota i INSEAD.

Bio EN

Manager with nearly 30 years of experience in the development and optimization of telecommunications networks. Recently, he worked as Vice-President of Operations at TP Teltech (Orange Group), and before that, for 9 years, he was a Technical Board Member at NetWorkS!. He graduated from Warsaw School of Economics, Warsaw University of Technology, University of Minnesota and INSEAD.

Leszek Lis

Cellnex Poland

Bio PL Manager z niemal 30-letnim doświadczeniem w zakresie rozwoju...

Tomasz Strozek

Organizacja: Merapar

Tomasz Strozek

Merapar

I’m senior sales manager with 20+ years of experience in...

Grzegorz Napieralski

Organizacja: Koalicja Obywatelska

Działalność zawodowa i polityczna
W latach 1994–1995 był pracownikiem technicznym w Zakładach Graficznych „Kema”. W latach 1998–1999 pracował na stanowisku kierownika ds. promocji w firmie „Reemtsma Polska”. W 1998 bez powodzenia kandydował na radnego Szczecina. Od 1999 do 2001 był sekretarzem wojewódzkiego biura parlamentarno-samorządowego. W latach 2002–2004 pełnił funkcję doradcy wojewody w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. W latach 2002–2004 zasiadał w radzie miejskiej Szczecina.

W latach 1995–1999 był sekretarzem szczecińskiej Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1999 pełnił funkcję przewodniczącego rady wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej i sekretarza rady krajowej. Od 6 marca 2004 do 29 maja 2005 był wiceprzewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej, 29 maja 2005 powołano go na stanowisko sekretarza generalnego tej partii. 31 maja 2008 został wybrany na przewodniczącego SLD, uzyskując 231 głosów na 450 zgromadzonych na kongresie delegatów.

W wyborach parlamentarnych w 2001 bez powodzenia kandydował do Sejmu. W czerwcu 2004 objął mandat poselski w miejsce Bogusława Liberadzkiego (wybranego do Parlamentu Europejskiego). Na posła został wybrany ponownie w wyborach parlamentarnych w 2005 z listy SLD w okręgu szczecińskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci został posłem, kandydując z listy koalicji Lewica i Demokraci i otrzymując 29 585 głosów.

22 kwietnia 2008 został posłem klubu Lewica. 17 czerwca 2009 został wybrany na jego przewodniczącego, zastępując wybranego do Parlamentu Europejskiego Wojciecha Olejniczaka. Pod koniec września 2010 klub został przemianowany na KP Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

22 kwietnia 2010 został ogłoszony kandydatem w przyspieszonych wyborach prezydenckich w tym samym roku, po śmierci Jerzego Szmajdzińskiego w katastrofie lotniczej. 6 maja 2010 został zarejestrowany jako kandydat przez PKW. Szefem sztabu wyborczego Grzegorza Napieralskiego został Marek Wikiński, zaś na czele komitetu honorowego stanął Aleksander Kwaśniewski. Kandydaturę Grzegorza Napieralskiego wsparły Partia Regionów (27 kwietnia 2010)[3], generał Wojciech Jaruzelski (7 maja 2010), Unia Pracy (15 maja 2010)[4] oraz Stowarzyszenie Ordynacka (15 maja 2010)[5].

20 maja 2010 został powołany przez tymczasowo wykonującego obowiązki Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego[6].

W wyborach prezydenckich w 2010 Grzegorz Napieralski kandydował na urząd Prezydenta RP; w I turze zdobył 2 299 870 głosów (13,68%), zajmując 3. miejsce spośród 10 kandydatów[7].

W 2011 kandydował w wyborach parlamentarnych z 1. miejsca na liście komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu wyborczym nr 41 w Szczecinie i uzyskał mandat poselski. Oddano na niego 23 940 głosów (6,28% głosów oddanych w okręgu)[8]. SLD w tych wyborach uzyskał najsłabszy wynik wyborczy w swojej historii. Grzegorz Napieralski zrezygnował następnie z kierowania partią, 10 grudnia 2011 zastąpił go Leszek Miller[9]. W związku z tym 27 grudnia tego samego roku odwołano go ze składu RBN. 9 stycznia 2015 został zawieszony w prawach członka SLD[10]. Uznał jednak tę decyzję za nielegalną, pozywając przewodniczącego partii do sądu powszechnego[11]. 30 marca tego samego roku został zawieszony przez sąd partyjny na 3 lata w wykonywaniu funkcji partyjnych[12]. 22 czerwca został odwieszony przez sąd partyjny[13]. Pięć dni później wystąpił jednak z SLD[14]. 29 czerwca wraz z Andrzejem Rozenkiem ogłosił powstanie partii Biało-Czerwoni[15], której przewodniczącą została Aleksandra Popławska[16].

W wyborach w 2015 wystartował do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 98. Uzyskał mandat senatora IX kadencji, otrzymując 56 112 głosów[17]. Do końca lipca 2019 pozostawał senatorem niezrzeszonym. Wraz z początkiem sierpnia, po ogłoszeniu jego startu do Sejmu w wyborach w tym samym roku z listy Koalicji Obywatelskiej, został członkiem klubu PO-KO. W wyborach, startując z rekomendacji Inicjatywy Polska[18], uzyskał mandat posła IX kadencji, otrzymując 11 766 głosów[19].

Grzegorz Napieralski

Koalicja Obywatelska

Działalność zawodowa i polityczna W latach 1994–1995 był pracownikiem technicznym...

Witold Graboś

Organizacja: PIKE

ekspert medialny i telekomunikacyjny, dziennikarz, publicysta, polityk. Ukończył studia na Wydziale Filologii  UMCS w Lublinie.

Senator RP trzeciej kadencji. Dwukrotny członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i jej wiceprzewodniczący, wybrany przez Senat RP i Sejm RP. W latach 2002 – 2006 – prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. M.in. w 2005 roku ogłosił i rozstrzygnął przetarg na czwartego operatora sieci mobilnej.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

Witold Graboś

PIKE

ekspert medialny i telekomunikacyjny, dziennikarz, publicysta, polityk. Ukończył studia na...

Wojciech Dziomdziora

Organizacja: Nexera

Doświadczenia menadżerskie i prawnicze zdobywał m.in. jako Counsel w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Wcześniej pracował w Orange Polska, gdzie sprawował wysokie funkcje menadżerskie m.in. odpowiadając za obszar public affairs. Był również wspólnikiem w kancelarii prawnej Cottyn oraz prawnikiem w TVN-ie. Był także członkiem KRRiT oraz był dyrektorem Departamentu Prawnego w MKiDN.

Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, studia MBA na Akademii J. Koźmińskiego oraz studiował zarządzanie strategiczne w Wielkiej Brytanii.

Jest specjalistą prawa telekomunikacyjnego, prawa mediów, nowych technologii i rynków regulowanych (Telekomunikacyjny, pocztowy, kolejowy). Doradzał wiodącym na polskim rynku koncernom z sektora telewizyjnym i prasowym oraz firmom telekomunikacyjnym.

Jest współautorem komentarza do ustawy o radiofonii i telewizji oraz wielu artykułów prawniczych, a także prelegentem na wielu konferencjach branżowych i gospodarczych.

Wojciech Dziomdziora

Nexera

Doświadczenia menadżerskie i prawnicze zdobywał m.in. jako Counsel w kancelarii...

Tomasz Żurański

Organizacja: Vectra

Tomasz Żurański – Prezes Zarządu Vectra S.A. – Absolwent Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Zarządzania i Inżynierii Środowiska Politechniki Gdańskiej, a także Executive MBA University of Illinois at Urbana Champaign. Karierę zawodową rozpoczynał jako Konsultant w zakresie m.in. psychologii zarządzania, marketingu, a także zarządzania strategicznego w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Następnie Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w firmie RB Przedsiębiorstwo Polsko-Amerykańskie Ltd. Od 1998 roku związany z Vectrą. W latach 2002 – 2005 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Telewizja Kablowa VECTRA SA. Od 2005 zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu VECTRA S.A.

Tomasz Żurański

Vectra

Tomasz Żurański – Prezes Zarządu Vectra S.A. – Absolwent Psychologii...

Małgorzata Zakrzewska

Organizacja: P4

Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PLAY

W PLAY jest od samego początku, bo od listopada 2005 roku, a więc zanim jeszcze ruszyła komercyjna oferta sieci. Przez 10 lat, do 2015 roku była Dyrektorem Działu Relacji Korporacyjnych, a od grudnia 2015 roku Dyrektorem Działu Public Affairs, zajmującym się m.in. komunikacją z samorządami w sprawie budowy nowych nadajników. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej.

Absolwentka University of New South Wales w Sydney oraz IESE Business School w Barcelonie. Zanim rozpoczęła współpracę z Play, przez blisko 6 lat kierowała w Warszawie biurem banku inwestycyjnego Merrill Lynch.

Małgorzata Zakrzewska

P4

Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PLAY W PLAY jest od samego...

Pola Hempowicz

Organizacja: Content Monarchy

Pola Hempowicz is a Senior Media & Entertainment Executive and internationally recognized TV Producer, Content Strategist, and Entrepreneur. In the past 15 years she has run TV networks, launched and managed OTT platforms and produced award winning content.

She has been the leading force behind the financial growth and business development of international media giants. A former Senior Exec. at Comedy Central. The first woman in Poland to be elected member of the International Academy of Television Arts & Sciences (International Emmy Awards) and Worldwide Audiovisual Women’s Association.  She often uses her position of influence to support and promote the work of Polish/Eastern European producers and storytellers, especially comedy writers.

Most recently Pola has shifted her focus and launched a campaign to advocate for data transparency and accessibility. She is educating creatives on the significance of data and empowering them with the resources available in the market in order to nail their pitch, secure financing and strengthen their negotiating position.

 

Pola Hempowicz

Content Monarchy

Pola Hempowicz is a Senior Media & Entertainment Executive and...

Michał Stefański

Organizacja: Google

Head of Partnerships Google CEE

Odpowiedzialny za partnerstwa technologiczne z firmami mediowymi w Europie centralno wschodniej

Michał Stefański

Google

Head of Partnerships Google CEE Odpowiedzialny za partnerstwa technologiczne z...

Szymon Karbowski

Organizacja: StreamVX

Prezes Zarządu, StreamVX

Szymon Karbowski

StreamVX

Prezes Zarządu, StreamVX

Michał Walewski

Organizacja: Warner Bros. Discovery w Polsce

Dyrektor Dystrybucji – Warner Bros. Discovery w Polsce

Michał Walewski

Warner Bros. Discovery w Polsce

Dyrektor Dystrybucji – Warner Bros. Discovery w Polsce

Krzysztof Świergiel

Organizacja: Eleven Sports

Krzysztof Świergiel

Eleven Sports

Maciej Jankowski

Organizacja: Kancelaria Prawna Media

Od roku 2019 jest bardzo aktywnie zaangażowany w prace związane z implementacją Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej (EKŁE). W tym zakresie jest autorem kilkuset uwag do kolejnych wersji projektu ustawy Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE), organizował szereg spotkań przedstawicieli rynku z regulatorami i administracją, prowadził szkolenia i warsztaty z tej materii dla urzędów publicznych i największych operatorów w Polsce, a także był współautorem raportów związanych z EKŁE, tj. dot. regulacji OTT oraz zwolnień regulacyjnych związanych ze współinwestycjami, W bieżącej działalności m.in. doradza operatorom w kwestiach abonenckich, reprezentuje ich w postępowaniach regulacyjnych oraz sporach sądowych, a także posiada duże doświadczenie w obsłudze projektów POPC (doradzał przy realizacji kilkunastu projektów ze wszystkich konkursów osi 1.1).

W 2018 roku był członkiem Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych Osobowych powołanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. W pracach legislacyjnych nad PKE jestem autorem uwag m.in. do zagadnień abonenckich, dostępu telekomunikacyjnego, usługi powszechnej, tajemnicy telekomunikacyjnej oraz przetwarzania danych abonentów.

Maciej Jankowski

Kancelaria Prawna Media

Od roku 2019 jest bardzo aktywnie zaangażowany w prace związane...

Teresa Wierzbowska

Organizacja: Stowarzyszenie Sygnał

President of the Management Board at Sygnal Association, integrating broadcaster and TV operators regarding protection of Intellectual Property rights. Board advisor on Public Affairs at Cyfrowy Polsat S.A. Vice-president of The Polish Chamber of Information Technology and Telecommunications. Vice-chairman of Supervisory Board at IAB Poland.

Teresa Wierzbowska

Stowarzyszenie Sygnał

President of the Management Board at Sygnal Association, integrating broadcaster...

Magdalena Russyan

Organizacja: Światłowód Inwestycje

Członek Zarządu

Magdalena Russyan

Światłowód Inwestycje

Członek Zarządu

Maciej Świrski

Organizacja: KRRiT

Magister historii (Uniwersytet Warszawski), tytuł MBA (zarządzanie informatyką) uzyskany w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie, ukończył Polish Municipals Training Program – Wisconsin University – Milwaukee, innowator, społecznik, edukator. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Od 1996 roku pracował w branży nowych technologii. Pomysłodawca pierwszej w Polsce dwudziestoczterogodzinnej transmisji w Internecie na żywo koncesjonowanego ogólnopolskiego programu radiowego; w 1998 roku doprowadził do jej realizacji.

W latach 2006-2009 był członkiem Zarządu Polskiej Agencji Prasowej, gdzie nadzorował piony finansowy, techniczny i internetowy.

Opracował strategię Agencji, szczególnie w zakresie zastosowania nowych technologii (audio i video w strumieniu treści agencyjnych). Nadzorował wykonanie planu restrukturyzacyjnego zmieniającego technologiczne oblicze PAP SA, jak np. zbudowanie nowego systemu agencyjnego, umożliwiającego dystrybucję pakietowanych treści multimedialnych (tekst, foto, audio, video), opisanych metadanymi zgodnie ze standardem IPTC.

W roku 2012 założył Redutę Dobrego Imienia – fundację, której statutowym celem jest obrona dobrego imienia Polski na drodze prawnej i informacyjnej. Jako pierwszy postawił publicznie kwestię związku pomiędzy wizerunkiem Polski a bezpieczeństwem narodowym. Pod jego kierunkiem powstał szereg raportów Reduty w których m.in. analizowano przemysł transmisji strumieniowej (streaming) i zmiany, które „rewolucja streamingowa” wywołuje w światowych mediach i przemyśle infotainmentu, obecność dezinformacji w polskich i światowych mediach ze szczególnym uwzględnieniem rosyjskich „środków aktywnych” (Active Measures) niszczących wizerunek Polski.

Od kwietnia 2017 do lipca 2018 był członkiem Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, odpowiedzialnym za prowadzenie programu komunikacji strategicznej w USA, który miał na celu dotarcie z polskimi treściami do opiniotwórczych środowisk w Stanach Zjednoczonych.

Od 2017 roku zasiada w Radzie Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej, jako jej wiceprzewodniczący, a od 2021 jako przewodniczący. Rada Nadzorcza PAP pod jego kierunkiem nadzorowała plan zmian technologicznych i organizacyjnych PAP oraz likwidację „długu technologicznego”, który powstał w Agencji w latach 2010-2015, wprowadziła nowe usługi dla klientów Agencji, wdrożyła działania blokujące dezinformację (serwis Fake Hunter) i aktywizowała Polską Agencję Prasową na arenie międzynarodowej.

Szczególnie interesuje się zastosowaniem nowoczesnych form komunikowania się przez ludzi “pokolenia sieci” w kontekście współcześnie następującej zmiany technologicznej i wpływu tej zmiany na przekazywanie polskiego kodu kulturowego.

Laureat Nagrody „Strażnik Pamięci” Tygodnika DoRzeczy dla Reduty Dobrego Imienia – 2015 r.

Nagrodzony „Zwiastunem Dobrej Nowiny” przez Akcję Katolicką i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży za produkcję filmu „Z Wilna do nieba” – 2017 r.

Otrzymał Perłę Honorową miesięcznika Polish Market dla Reduty Dobrego Imienia za krzewienie polskich wartości i tradycji – 2017 r.

Maciej Świrski

KRRiT

Magister historii (Uniwersytet Warszawski), tytuł MBA (zarządzanie informatyką) uzyskany w...

Andrzej Abramczuk

Organizacja: Netia

Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny

Andrzej Abramczuk, objął stanowisko Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego ze skutkiem na 18 sierpnia 2018 r. Od września 2021 roku sprawuje również bezpośredni nadzór nad obszarem B2B Spółki. Z Netią związany od 12 grudnia 2017 r., kiedy dołączył do zarządu na stanowisku Dyrektora ds. Strategii i Regulacji.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów z sektora telekomunikacyjnego oraz mediów. W ciągu ostatnich kilkunastu lat wspierał największe transakcje w branży mediów i telekomunikacji na polskim rynku.

Od września 2009 r. był związany z wiodącą polską kancelarią, Chajec, Don-Siemion & Żyto, gdzie od stycznia 2011 r. był Partnerem odpowiadającym za praktykę TMT, będąc wielokrotnie – zespołowo i indywidualnie – rekomendowanym w polskich i międzynarodowych rankingach doradztwa prawnego dla tego obszaru.

W latach 2006 – 2009 związany ze spółką P4 (operator sieci Play) gdzie pełnił funkcję Dyrektora obszaru Prawnego oraz członka zarządu spółki infrastrukturalnej, opowiadającej za budowę sieci P4.

Od 2001 do 2006 roku był dyrektorem departamentu prawnego oraz członkiem zarządu w spółkach: Internet Partners, GTS Poland i Cel Polska.

W latach 2011 – 2015 zasiadał w Radzie Nadzorczej spółki CenterNet S.A. oraz pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej, wówczas notowanej na GPW, spółki Midas S.A.

Od wielu lat aktywnie działa w ramach organizacji zrzeszających przedsiębiorców rynku telekomunikacyjnego w Polsce, gdzie na dzień dzisiejszy jest Przewodniczącym Rady KIGEiT, Przewodniczącym Rady PIIT, Wiceprezesem Zarządu PIKE oraz członkiem Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia podyplomowe, prowadzone przez Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości wraz z City University Business School of London oraz studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Andrzej Abramczuk

Netia

Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Andrzej Abramczuk, objął stanowisko Prezesa Zarządu,...

Marta Wojciechowska

Organizacja: Fiberhost

Marta Wojciechowska jest Prezeską Zarządu Fiberhost (wcześnjiej INEA) – jednego z liderów w budowie i zarządzaniu nowoczesną, otwartą infrastrukturą światłowodową typu FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu) w Polsce.

Spółka świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy znajdujący się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, mogą korzystać z szerokiej oferty usług internetowych oraz telewizyjnych, a operatorzy mają dostęp do bogatej oferty usług hurtowych. Obecnie zasięgu otwartych sieci światłowodowych Fiberhost znajduje się blisko 1 mln gospodarstw domowych w 8 województwach w kraju.

Marta Wojciechowska z Grupą związana jest od ponad 12 lat. Wcześniej zajmowała stanowisko Członkini Zarządu i odpowiadała za całokształt spraw prawnych, compliance, dział ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwo oraz EHS.

Posiada bogate doświadczenie w projektach regulatory compliance, doradzała w zakresie implementacji wymogów regulacyjnych oraz zarządzania ryzykiem. Uczestniczyła także w międzynarodowych transakcjach M&A, nadzorując i odpowiadając za przebieg procesu w obszarze analiz prawnych.

Marta Wojciechowska

Fiberhost

Marta Wojciechowska jest Prezeską Zarządu Fiberhost (wcześnjiej INEA) – jednego...

Dorota Żurkowska

Organizacja: Warner Bros. Discovery

Członkini Zarządu, Group Senior Vice President – Revenue

Zapewnia rozwój oferty sprzedażowej, ze szczególnym naciskiem na nowe obszary monetyzacji oraz współpracę z istniejącymi i nowymi partnerami biznesowymi w ramach Warner Bros. Discovery w Polsce. Odpowiada za całość przychodów grupy – z działalności reklamowej, dystrybucyjnej oraz Consumer Products.

W poprzednich latach na stanowisku GSVP – Business Development, Distribution & Eurosport była dyrektorem Eurosportu w Polsce, zarządzała dystrybucją portfolio kanałów i produktów, nadzorowała realizację projektów kluczowych z punktu widzenia strategii firmy i odpowiadała za procesy transformacyjne.

Z Grupą Discovery związana od 2000 roku. Od 2004 roku zajmowała kluczowe stanowiska w międzynarodowych strukturach Discovery. Jako wiceprezes ds. rozwoju sprzedaży reklam, odpowiedzialna była za rozwój i wdrażanie strategii sprzedaży czasu reklamowego Discovery na wszystkich rynkach ówczesnego regionu CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka). Przed dołączeniem do zespołu zarządzającego TVN Warner Bros. Discovery zajmowała stanowisko dyrektora zarządzającego Discovery w Polsce.

 

Doświadczenie zdobywała w zespołach Wizja TV i UPC (dawniej PTK). Ukończyła Uniwersytet Warszawski, Prywatną Szkołę Handlową oraz IESE Business Sch

Dorota Żurkowska

Warner Bros. Discovery

Członkini Zarządu, Group Senior Vice President – Revenue Zapewnia rozwój...

Dariusz Dąbski

Organizacja: Telewizja Puls

Prezes Telewizji Puls, trzeciej co do wielkości komercyjnej grupy telewizyjnej w Polsce, z 7-procentowym udziałem w rynku*. Karierę zawodową rozpoczynał w USA. Po powrocie do Polski piastował wysokie stanowiska w kluczowych spółkach branży informatycznej, telekomunikacyjnej, internetowej i paliwowej. Był m.in. Prezesem Optimus S.A., Fujitsu Siemens Computers, Netia Telecom, TDC Internet, AC&G, Entertainment Systems Poland. Przewodniczył także Radom Nadzorczym PKN Orlen, Optimus Lockheed Martin i Onet.pl. W 2005 roku związał się z Telewizją Puls, sprowadził do niej inwestora News Corporation, firmę miliardera Ruperta Murdocha. Kiedy w 2008 roku potentat postanowił wyjść z Polski, Dariusz Dąbski odkupił jego udziały w Telewizji Puls i sukcesywnie budował stację, otwierając w 2012 kolejny, obok TV Puls, kanał PULS 2.

*(Nielsen, 01-31.08.21, All 16-49)

Dariusz Dąbski

Telewizja Puls

Prezes Telewizji Puls, trzeciej co do wielkości komercyjnej grupy telewizyjnej...

Jakub Woźny

Organizacja: Kancelaria Prawna Media

W 2018 roku został członkiem Grupy Roboczej ds. Rozwoju Telekomunikacji powołanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Od lipca 2019 roku pełni funkcję przewodniczącego podgrupy „Legislacja”, w ramach powołanej przez Ministra Cyfryzacji Grupy ds. IoT. W swojej działalności doradczej często łączy wiedzę z zakresu telekomunikacji z wykształceniem ekonomicznym. Współautor raportów tematycznych, dotyczących regulacji OTT czy zwolnień regulacyjnych związanych ze współinwestycjami. Ukończył studia doktoranckie na Instytucie Nauk Prawnych PAN, kończy opracowanie pracy doktorskiej. W działalności zawodowej interesuje się zjawiskiem platformizacji usług cyfrowych oraz powiązanymi z nim nowymi koncepcjami z zakresu ochrony konkurencji.

Jakub Woźny

Kancelaria Prawna Media

W 2018 roku został członkiem Grupy Roboczej ds. Rozwoju Telekomunikacji...

Ireneusz Piecuch

Organizacja: DGTL LAW

Starszy wspólnik i współzałożyciel kancelarii DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy S.K.A. Wcześniej przez ponad 7 lat związany z międzynarodową kancelarią CMS (m.in. jako współzarządzający globalną praktyką telekomunikacyjną tej firmy oraz lider praktyki TMT w regionie CEE). W swojej karierze Irek pracował także przez ponad 14 lat w IBM (jak szef działu prawnego w Polsce, lider CEE w regionie a także wiceprezes IBM Polska odpowiedzialny za operacje), 3 lata w Grupie Telekomunikacja Polska S.A. (obecnie ORANGE – m.in. jako członek Zarządu odpowiedzialny za strategię i rozwój biznesu) oraz prawie 3 lata w Poczta Polska S.A. jako wiceprezes odpowiedzialny za strategię, IT oraz obrót międzynarodowy. Zasiadał także w Radach Nadzorczych takich spółek jak Emitel, Wirtualna Polska, KGHM czy PKP PLK.

DGTL koncentruje się na transakcjach M&A, prawie nowych technologii, prawie pracy i prawie własności intelektualnej – kluczowych obszarach z zakresu wsparcia transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw.

Ireneusz Piecuch

DGTL LAW

Starszy wspólnik i współzałożyciel kancelarii DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy...

Jacek Kobierzycki

Organizacja: TOYA

Dyrektor Zarządzający, TOYA

Jacek Kobierzycki

TOYA

Dyrektor Zarządzający, TOYA

Uczestnicy

W jednym miejscu zebraliśmy liderów oraz ekspertów rynku telekomunikacyjnego i medialnego

Tematyka

Poruszymy aspekty naszej branży, jej rozwoju oraz nadchodzących zmian

Dawka wiedzy

Praktyczna wiedza o branży w przystępnej formie w jednym czasie

Interakcja

Po zakończeniu każdego panelu zapraszamy do interakcji z naszymi Prelegentami